Zajímavý web #114: Kde je právě nejpopulárnější Twitter?

Twitter žije. A kde a kdy konkrétně? Na to se můžete podívat sami. Stačí se podívat na Tweetping, kde lze vidět aktuální počet nových tweetů. A věci s tím spojených.

A že nemáte rádi čísla? To vůbec nevadí. To hlavní – počet nových tweetů lze vyčíst i z přehledné mapy. Například v tuto dobu (úterý odpoledne) je největší aktivita ve východní Americe, Španělsku, Velké Británii a v částech Asie, hlavně v Japonsku.

Přehledná mapa zobrazuje aktivitu

Přehledná mapa zobrazuje aktivitu

A pokud vám mapa nestačí, tak zde je i rozdělení na kontinenty, kde můžete vidět i konkrétní čísla:

twitter_aktivita

Severní Amerika a Evropa dohromady tvoří necelou polovinu „provozu“ na Twitteru. Twitter je přitom nejpopulárnější v Asii, kde překonává Evropu i celou Ameriku. Kromě tweetů jde sledovat i počet slov a znaků.

A dokonce i poslední hashtag. Ale ten se mění tak často, že ho někdy nestihnete ani postřehnout. Každopádně to může sloužit jako zajímavý ukazatel toho, co právě ve světe letí.

Celé tento web slouží jako zajímavá ukázka toho, jak moc je ve skutečnosti Twitter globální. A grafy u každého kontinentu ukazují, že se jedná o unikátní organismus a že má dokonce vlastní „srdeční tep“. Patříte vy sami do tohoto organismu, nebo dávate přednost jiným soc. sítím?

Komentáře

Nahoru