Zajímavý web #108: Skončete s prokrastinací!

Prokrastinace je v poslední době hodně skloňovaným termínem. Jistě tu s námi je už od dávných časů, ale dříve pro ni prostě neexistoval tak vznešený název. Ať už víte, co si pod tímto názvem představit, či nikoliv, vězte, že chorobným odkládáním povinností trpí každý z nás. A co když už dospějete do té situace, že si to přiznáte, ale nevíte, jak se toho zbavit? Přichází řešení.

Prokrastinace nás dohání všude. Známe to všichni, stejně jako @levelsio. Když jako student bydlel se svým kamarádem Timem, hádali se o to, kdo bude uklízet. Pak to vyřešili tím, že kdo neuklidil, musel zaplatit.

Stejně tak to měli, když s kamarádem Jimem vytvářeli hudební videa. Dali si termín, a když ho nesplnili, platili. A ono vás to pak donutí něco dělat, pokud nechcete být měsíc bez jídla…

Go fucking do it

Nevěříte? Pojďte si to vyzkoušet. Stejný princip teď totiž funguje na webu gofuckingdoit.com.

Jak přesně to funguje?

  1. Určíte si úkol, který chcete splnit, termín a cenu.
  2. Napíšete svůj email a email svého dobrého kamaráda.
  3. Dodáte platební detaily, abyste mohli zaplatit, když výzvu nesplníte.
  4. Web si každý den kontroluje, zda někdo nemá mít splněný nějaký úkol.
  5. Pokud ano, pošle email kamarádovi, který ověří, zda jste cíle dosáhli či nikoliv.
  6. Pokud ne, zaplatíte částku, kterou jste si nastavili.
  7. Pokud ano, vše je v pořádku a vy nic neplatíte.
did-tommy-launch-a-startup

Web si ověří, zda jste to skutečně splnili.

Nápad je to rozhodně skvělý. Jediným háčkem může být, že lidé nebudou ochotni poskytovat údaje o svých kreditních kartách. A komu vlastně půjdou ty peníze? Vlastníkovi webu? Charitě? Příteli? O tom se teď diskutuje na Hacker News. Autor se tam prý hodlá inspirovat. Nejpravděpodobněji půjde většina vašemu příteli, který má kontrolovat splnění výzvy, a malá část autorovi stránky.

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru