Dnes vyšlo 15 článků

Zajímavý web #107: Odstraňte z obrázku pozadí – snadno a rychle

Jedna z prvních dovedností, kterou se učí dost často i děti ve škole, je oříznout z obrázku pozadí. Spousta lidí tuhle činnost nenávidí. Je to docela časově náročné, protože možnost laso obvykle nefunguje moc spolehlivě. A kdo nemá dostatečnou trpělivost, je úplně ztracený.

Nástroje se samozřejmě neustále vylepšují, ale rychlý a jednoduchý způsob, jak se zbavit pozadí z obrázku, stále ještě neexistuje. Avšak James Diebel a Jacob Norda, tým stojící za bezplatnou webovou aplikací Clipping Magic, doufají, že to změní.

original-mask

Jejich Clipping Magic je online nástroj, který vám umožní nahrát fotografii a označit části, které chcete zachovat a které odstranit. Pak udělá veškerou těžkou práci za vás. Jednodušší už to být opravdu nemůže.

result-preview

Jak to funguje?

Začněte přetažením nebo nahráním fotografie. Pak ukažte, co chcete odstranit. Zelený štětec slouží k označení toho, co chcete ve výsledném obrázku zachovat. Červeným označíte pozadí, které chcete odstranit. Nemusíte označovat úplně každou část – stačí prostě ukázat, co je v popředí a co v pozadí.

clipping-magic

Jakmile jste s výsledkem spokojeni, můžete si ho stáhnout nebo sdílet pomocí odkazu.

Clipping Magic jistě nenahradí profesionální práci v Photoshopu, ale rozhodně lze říci, že zjednoduší složitý proces a odvádí slušnou práci. Co myslíte?

Zdroj: Wonder How To, obrázky: Flickr – jzkornbluh

Komentáře

Nahoru