Zajímavý web #105: Matematické puzzle, které dobývají svět

Zajímavý web #105: Matematické puzzle, které dobývají svět

Neměli bychom zapomínat na to, že v jednoduchosti je krása. Přesně tohle heslo se totiž projevilo i v jedné hře. Její princip je naprosto jednoduchý, neoplývá žádnou okázalou grafikou, a přesto je tak pohlcující. Zkuste to sami.

Se hrou 2048 se teď můžete setkat všude možně po internetu. Dost se o ní diskutuje hlavně na sociálních sítích. Někomu jde, jiný nemůže pochopit, jak dosáhnout požadovaného skóre. Tak či tak, přestože to vypadá jako neškodná webová hra, může se z ní vyklubat dost velký žrout času.

game

Jedná se o matematickou logickou hru. Jejím cílem je dostat se do bodu, kdy bude na jedné z dlaždic napsáno 2048. Vy přitom hrajete pouze šipkami. Každou novou dlaždici posíláte tím správným směrem. Když se vedle sebe sejdou dvě dlaždice se stejným číslem, dají se dohromady. Tak rostou čísla na jednotlivých dlaždicích…. Až jednou dorostou do čísla 2048 a vy se stanete vítězem.

Vyhrát lze

Avšak není to vůbec tak jednoduché. Třeba na Redditu si uživatelé dokonce radí, jak na to. Takže pokud si vážně nevíte rady a přesto chcete vyhrát, rozhodně tam najdete dobré tipy. Je tam dokonce přesně popsáno, které šipky zmáčknout.

Jinak ale vězte, že je to možné vyhrát. Třeba Dariu Maccarrone se to povedlo:

Jen za prvních devět dnů od spuštění si hru zahrálo asi 5 milionů hráčů, kteří společně odehráli 50 milionů her. A to si představte, že ji autor tvořil jen tak, aby se měl o víkendu čím zabavit.

Zdroj: gqitalia.it 

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru