Dnes vyšlo 15 článků

Zajímavý web #102: Flappy Math Saga

Flappy Bird byl jednu dobu celosvětovým fenoménem, který svému autorovi hodně vydělal. A vzniklo i plno jeho klonů, které však Apple i Google na svých obchodech zakazují. Ale nemůžou zakazovat webové stránky, a tak vznikla hra Flappy Math Saga.

Flappy Math Saga ale není pouhým klonem. Přidává totiž do hry jeden aspekt navíc – matematiku. Ale nebojte se, jedná se převážně o malou násobilku. Stále je tedy přístupná všem, i přes svojí pekelnou náročnost.

Ovládání je stejně jednoduché jako u mobilního originálu. Stačí bud klikat levým tlačítkem myši nebo pomocí mezerníku. Ovládání tedy pochopí každý.

Navíc na tu matematiku existují jeden menší fígl. Při počítání příkladů, kde se objevují aspoň jedno dvojciferné číslo se stačí zaměřovat na poslední číslici. Tím ušetříte hodně času.

navodTakže když je například 9*12, stačí se zaměřit na spočítání 9*2. To je 18, a z toho je už jasné, že hledané číslo je 108 a ne 105. Akorát je nutné znát malou násobilku.

Pokud máte doma hravé dítě, co potřebuje trochu procvičit matiku a má velkou trpělivost, tak byste mu měli tuto hru doporučit. A jestli jste náhodou programátory, tak vám doporučuji navštívit autorův github.

Tak co, jak se vám líbí alternativa Flappy Bird? A kolika bodů jste dosáhli? Pochlubte se v komentářích!

P.S.: Pokud už vás ty trubky ser*u, tak doporučujeme hru Flappy Pipes, kde si můžete vyzkoušet hru za trubku.

Milovník knížek, počítačových her a anime. Kromě toho si myslí, že člověk by kromě ducha měl rozvíjet i své tělo. Proto se pravidelně věnuje běhání, posilování a několika dalším věcem. Na Objevit.cz vás pravidelně informuje o novinkách z IT.

Komentáře

Nahoru