Zajímavý web #101: Počasí od psa

Letošní zima se zimou snad ani nazývat nedá. Objevují se spekulace, že ta následující by nám to měla plně vynahradit. Jiné názory zase tvrdí, že s globálním oteplováním to bude čím dál horší. Tak či tak, letos je to počasí prostě pod psa.

A počasím pod psa se inspirovali i vývojář a designér Bennett a webová vývojářka Katia Eirin. Jejich jednoduchý web dogeweather.com vám totiž  zprostředkovává počasí od psa.

Identifikuje vaši polohu a zobrazí aktuální teplotu a počasí. Navrch ale přidá ještě pěkný psí meme. Psí hlava na vás efektně kouká z prostředku stránky a mění se podle toho, jaké je počasí. Když prší, vezme si pláštěnku, v mlze drží baterku, a když je obloha zatažená, stává se mrakem.

ku-xlarge

A aby toho nebylo málo, objevují se postupně na webu různé komentáře vztahující se k počasí. Tak se můžete dozvědět, že je právě „so almost freezing“ nebo „wow broken clouds“, ale výjimkou není ani, že se počasí zdá příliš nudné –  „much boring“.

much-frost

A zprávy o psím počasí budete moci za chvíli mít všude s sebou. Podle nedávného tweetu se totiž chystá i iOS aplikace.

Zdroj: OPPO

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru