Zajímavost: Na Facebook smajlíky přijdete i sami…

Zajímavost: Na Facebook smajlíky přijdete i sami…

Dnes ráno se mi na Facebooku povedla skrze mého kamaráda objevit jedna zajímavá skupina, která mne zároveň i pobavila. Rozhodl jsem se o ní napsat krátkou rychlovku, kde Vás vyvedu z omylného slibu oné skupiny týkající se smajlíků v chatu, jejich prozrazování a na pravou míru dovedené získávání neznalých fanoušků. Jinak řečeno další podvodná skupina, tentokráte sice trošku chytřejší než skupiny stylu „Kdo sleduje tvůj profil“ a podobně. Jak to s ní tedy je a co nabízí?

Skupina se jmenuje „Nauč se používat SMAJLÍKY na FACEBOOKchatu ! (návod uvnitř)“ a slibuje, že pokud pozvete všechny svoje přátele, respektive jich jim naženete co nejvíce, budou postupně ukazovat další a další kódy na nové smajlíky pro chat s Vašimi přáteli. Nevím proč, ale mě to prostě rozesmálo.

Ve skutečnosti skupina nenabízí vůbec nic a má omezené zásoby. Smajlíků totiž na Facebooku existuje pouze 24 a my jsme Vám již dříve poskytli návod, jak je využívat. Přečíst si jej můžete zde. Smajlíci následně vypadají takto:

Správce skupiny je však šikovný. Formou „dej a možná dostaneš“ získává nové a nové fanoušky, což se mu povedlo už skoro u 120.000 lidí. Přitom je celý vtip pouze v kopírování „kódů“ smajlíků. Uživatelé Firefoxu navíc mohou využít plugin s názvem Facebook ChatBar, který nad chatovací okénko přidá sadu smajlíků.

Na závěr tohoto článku bych rád zopakoval pravidlo, kterým bychom se měli řídit před přidáváním se do různých skupin: Přemýšlíme. Pokud skupina vyžaduje pozvání Vašich přátel, je na 100% podvodná.

Píšete rádi statusy na Facebooku? Nebo například rádi chatujete se svými přáteli? Máme pro Vás řadu možností, jak pomocí smajlíků oživit Vaše zprávy a dát jim tak zcela jinou chuť a vzhled. Nepotřebujete k tomu vlastně vůbec nic, stačí buďto opisovat nebo kopírovat…

V únoru 2010 ho coby studenta střední školy veřejnoprávní napadlo založit IT magazín. Našel si zajímavou doménu a začal budovat. Po roce mělo Objevit.cz denně stovky návštěvníků a stále jim předkládá více a více zajímavých článků z oblasti IT.

Komentáře

Nahoru