Dnes vyšlo 15 článků

Tisková zpráva: Zájem o dárky na Vánoce se letos projevil o týden dříve než v loňském roce

Rychlý vzestup tržeb internetovému obchodu CZC.cz je jasným ukazatelem začátku vánočních nákupů. Zájem zákazníků letos vzrostl dokonce o týden dříve než loni.  Nejčastějšími dárky, které si Češi u CZC.cz objednávají, jsou tablety, čtečky, fotoaparáty, chytré telefony, notebooky, herní konzole a digitální hračky.

Symbolem letošních Vánoc je v CZC.cz chytrá elektronika. Internetový obchod s počítači a elektronikou očekává oproti loňskému roku výrazně vyšší zájem o tablety a čtečky elektronických knih. Právě tato zařízení totiž díky snižující se ceně dostanou k Vánocům nejen dospělí ale také mnoho dětí a studentů. Aktuálně CZC.cz nabízí přes čtyři desítky tabletů a dvě desítky čteček v ceně pod 4 tisíce.

Prodeje zmíněných zařízení dlouhodobě rostou a rozšiřuje se také nabízená škála. „Mezi tablety je největší zájem o modely Samsung Galaxy Tab, Google Nexus či o Prestigio MultiPad.  U čteček jednoznačně vede Amazon Kindle, ale postupně se prosazují i další značky jako Barnes&Noble či eWooky,“ uvedl marketingový ředitel CZC.cz Marek Šalanda. Podle něj zákazníci u tabletů a čteček oceňují vysokou mobilitu, výdrž a stále se zvyšující výkon, který umožní i na levnějších zařízeních hraní her a sledování filmů.

Předvánoční tržby rostou více než o třetinu

Největší počet objednávek CZC.cz očekává začátkem prosince. „Loni se u nás nejvíce utrácelo v týdnu od 12. prosince a vzhledem k tomu, že rok od roku začínají Češi kupovat vánoční dárky o něco dříve, letos nejvíce zákazníků očekáváme v prvním prosincovém týdnu,“ vysvětlil Šalanda. Dodal, že v roce 2011 vzrostly předvánoční tržby obchodu o téměř 40% oproti předvánočním tržbám roku 2010. Podobný meziroční nárůst očekává CZC.cz i letos, a proto rozšířilo své sklady a síť svých poboček. Těch bude na konci roku 22.

Typickými vánočními dárky pořizovanými na CZC.cz jsou kromě tabletů a čteček digitální fotoaparáty s příslušenstvím, chytré telefony a notebooky s příslušenstvím. Očekává se, že o tato zařízení bude zájem minimálně třikrát větší, než je běžný průměr. Už nyní stoupá počet objednávek herních konzolí, her a také digitálních hraček, jejichž sortiment obchod  před Vánoci navýšil.

Zájem je také tradičně o doplňky pro domácnost. „V předvánočním období rostly prodeje meteostanic, digitálních fotorámečků a výrobníků sody. Zkrátka zájem byl o dárky, které jsou univerzálnější než třeba počítačové příslušenství,“ sdělil Šalanda. Podotknul, že právě ti kupci, kteří si nejsou jistí jaký dárek zvolit, najdou na webu CZC.cz radu. Vánoční menu zájemcům pomůže s výběrem nejvhodnějšího dárku a CZC.cz také nabízí dárkové poukazy v různých hodnotách pro nákup libovolného zboží.

O společnosti CZC.cz:

CZC.cz s.r.o. patří mezi největší a nejoblíbenější internetové obchodníky s počítači a elektronikou v České republice, což dokazuje i úspěch v hlasování o nejoblíbenější e-shop ShopRoku 2012. Za 14 let své existence prodal 8 mil. produktů více než 1,8 mil. zákazníkům. CZC.cz je držitelem mnoha ocenění a certifikátů, od Křišťálové lupy 2006 a 2007, certifikátů Gold Partner Microsoft či HP až po certifikát výjimečnosti společnosti TÜV SUD Czech či loga SOAP Sdružení na ochranu spotřebitelů. CZC.cz je ryze česká firma a zaměstnává přes 100 zaměstnanců (více na www.czc.cz).

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

  • Hanák David

    Vánoce se dříve projevily i v obchodních řetězcích. Minulý rok se první ozdoby objevovaly až na konci října letos to bylo již v polovině a to je podle mě příliš brzy. Nejvíce se ze začátku prodávaly hračky, dětské koberce silnice a kosmetika. Vypadá to, že dárky pro muže přijdou na řadu jako poslední.

Nahoru