Dnes vyšlo 1 článků

Zahraniční offshore společnost si může založit každý

Vadí vám český systém, který čím dál více šikanuje (obzvlášť malé) podnikatele? Chcete platit menší daně? Toužíte podnikat tajně, aby nikdo v ČR nevěděl, že máte vlastní společnost? Přesně to mohou být důvody k založení offshore společnost v nějaké jiné zemi.

Pokud jste si mysleli, že taková možnost je k dispozici jen movitým podnikatelům a velkým firmám, jste na omylu. Offshore společnosti si může založit doslova každý. Není na tom nic složitého, nemusíte si studovat cizí zákony, stačí se obrátit na spolehlivé odborníky.

Ne, není to nelegální

To je takový všeobecně se šířící omyl. Na založení společnosti v zahraničí není nic špatného. Jistě že mnohé firmy to dělají proto, že v zahraničí najdou daňový ráj pro české firmy, ovšem důvody mohou být i jiné – jak jsme ostatně uvedli na začátku článku.

Nelegální to každopádně není, máte na to plné právy. Stát, v němž si společnost založíte, za to možná bude i vděčný. Mnohé malé země to umožňují z důvodu, že se tím zlepšuje jejich ekonomika. Občas se stane, že je v nějakém státě přihlášených více firem než obyvatel.

1007808955_adce617205_z

Kdo by nechtěl podnikat na Seychelách?

Kde se nejvíc vyplatí založit společnost?

Češi si nejčastěji zakládají firmy ve Velké Británii, na Seychelách či v Lotyšsku. Sídlí pak v Londýně, Mahé či Rize. Do cílové země pochopitelně nemusíte vůbec cestovat, vše vyřídíte z ČR. Tedy aspoň firma K&P Partners, která už spoustu let pomáhá se zakládáním firem v zahraničí. Kromě společnosti pomůže založit i bankovní účet v dané zemi.

Tým K&P Partners je složený také z daňových poradců, kteří se postarají o společnost založenou v cizině. A jestli si nejste jistí, jaká země by pro vás jako daňový ráj byla nejvýhodnější, neváhejte a sjednejte si s nimi bezplatnou úvodní schůzku, abyste si ujasnili, jak by založení společnosti probíhalo a kolik by vám ušetřilo. Rozhodně se toho nebojte, offshore firmy jsou dostupné každému.

Fotka: Flickr – peterjanovicek

Komentáře

Nahoru