Zahrajte si s Google Chrome adventuru Find Your Way to OZ

Pokud máte na počítači nainstalovaný prohlížeč Chrome, můžete si zahrát přímo v okně adventurku, která vznikla také za spolupráce Googlu s Disney. Jmenuje se Find Your Way to OZ a je kompletně přeložená do češtiny. Cílem je ukázat, jaký obrovský pokrok udělaly webové prohlížeče za posledních pár let (hlavním cílem je samozřejmě také propagace prohlížece od Googlu – tolik nenáviděného a zároveň obdivovaného Chromíku).

Kdo znás by si ještě před pár lety pomyslel, že si bude moci zahrát 3D adventurku přímo v okně prohlížeče. To je možné jenom díky WebGL, CSS3 a dalším moderním technologiím z poslední doby, které byly využity u této nenáročné hříčky. Hra využívá rovněž technologii WebRTC pro přístup ke kameře a mikrofonu.

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru