Zahrajte si legendárního Pac-Mana na mapách od Googlu!

Jsme s to tvrdit, že kultovní herní postavičku jménem Pac-Man není třeba představovat nikomu, kdo nestrávil posledních třicet let zavřený ve sklepě, kde jeho jedinými společníky byly krysy a jiná lepší společnost. Tento výtečník, který se světu představil téměř přesně před pětatřiceti lety, se nyní vrací v podobě, v jaké by to očekával opravdu jen málokdo.

Google se rozhodl oslavit blížící se půl kulaté výročí Pac-Mana po svém a zároveň umožnit mladšímu publiku, aby si mohlo doplnit základní vzdělání hráčské.

Je to snadné. Stačí, když si otevřete notoricky známou stránku Google Maps a v levém spodním rohu obrazovky se vám kromě obligátní ikonky pro přepínání typu mapy nově zobrazí i ikonka s Pac-Manem. Vše, co musíte udělat, je najít si běžným způsobem libovolnou ulici (třeba vaše bydliště), jež obsahuje dostatek silnic, po kterých se může Pac-Man pohybovat. Poté už vám nic nebrání v tom odstartovat novou hru a zavzpomínat si na osmdesátá léta, pro která je Pac-Man jednou z nejvýraznějších ikon.

Léty prověřená hratelnost nerezaví.

Léty prověřená hratelnost nerezaví.

Game over

“Mapového Pac-Mana” si můžete zahrát jak na stolních počítačích, tak na zařízeních se systémy Android a iOS.  Ačkoliv se o nějaké dlouhotrvající hratelnosti v případě tohoto sympatického easter eggu nedá moc mluvit, zejména kvůli ne zcela funkčnímu ovládání, tak byste jej rozhodně neměli minout. Věřte, nebo ne, ale prohánět se s Pac-Manem po Staromáku má své velmi specifické kouzlo.

Zdroj: TechCrunch

Milovník filmografie Stanleho Kubricka a žánru noir. Píše o tématech, která ho zajímají a snaží se je podat tak, aby byla pro čtenáře co nejatraktivnější.

Komentáře

Nahoru