Dnes vyšlo 15 článků

Zahrajte si hru Sea Hero Quest a pomozte vědcům zkoumat demenci

Je pravda, že mobilní hra Sea Hero Quest je venku už od května, ale my jsme jejímu kouzlu podlehli až teď. Chceme se s vámi podělit o dojmy a povzbudit vás, ať do toho jdete taky. Pomáhejte hraním vědcům!

Hru Sea Hero Quest, kterou u nás propaguje T-Mobile, vytvořil Deutsche Telekom ve spolupráci s Alzheimer’s Research, University College London, University of East Anglia a vývojáři Glitchers. Navenek vlastně nevypadá nijak nadprůměrně, je graficky líbivá, ale velmi jednoduchá. Jenže pod jednoduchým vzhledem se skrývá hlubší význam.

Jak je možné, že hraním pomáháte?

Kdyby si každý den zahrálo hru 1752 lidí aspoň na dvě minuty, ušetřili by lékařům denně jeden rok výzkumu! Hra anonymně odesílá data na server Deutsche Telekomu. Nemusíte o sobě nic prozrazovat, ale pokud budete chtít, ušetříte tím práci vědcům ještě víc. Nikdo po vás nebude žádat jméno nebo adresu, ale zeptají se vás, kolik vám je, jaké máte vzdělání, jakou rukou píšete apod. To jsou relevantní informace pro vědecký výzkum.

Demence, kterou způsobuje nejčastěji Alzheimerova choroba, obvykle začíná zhoršením schopnosti prostorové orientace. Vědci budou moci díky vašemu hraní lépe analyzovat, kdy je špatná orientace vrozená, kdy je projevem stárnutí a kdy už to je za hranicemi nemoci.

morsky_hrdina

V čem hra spočívá?

Je to celý příběh, kterým vás provází kniha. Knihu pomalu zaplňujete fotkami a vyprávěním, jak se pohybujete po jednotlivých levelech. My v redakci jsme teprve na začátku – hned jak jsme začali, řekli jsme si, že o tom musíme informovat vás, takže máme za sebou jen pár jednoduchých úkolů.

Hra spočívá v tom, že jezdíte lodičkou. Musíte si zapamatovat trasu a tou se vydat. V jednom z počátečních kol například dostanete světlici a musíte ji vystřelit směrem k určitému místu. Je jen na vás, zda jste si dobře zapamatovali, kde to místo leží. Celé je to o orientačním smyslu.

lod

Hra Sea Hero Quest je lokalizovaná do češtiny pro Android i iOS, tak #nebudDement a zahraj si!

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru