Zahradní kultivátor: Ušetřete si práci s rytím zahrádky

Kdo má zahrádku, na které si pěstuje nějaké to ovoce nebo zeleninu, ví, že vzít do ruky rýč a zrýpat zeminu je sice účinný, ale poměrně namáhavý způsob. Chcete-li si ulehčit práci a přesto mít připravenou kvalitní půdu pro vaši budoucí úrodu, pořiďte si kultivátor. Kultivátor neboli kypřič zvládne nakypřit vaši zahradu, a to bez bolesti rukou a svalů, jako když používáte rýč.

K čemu zahradní kultivátor?

Pořídíte-li si kypřič půdy, ušetříte si spoustu práce na vaší zahrádce. Zvládne totiž kypřit nejen zaplevelenou půdu, ale i půdu tvrdou a udusanou. Navíc kultivátor zvládne odplevelit a nakypřit i úzké řádky, takže se stane vaším skvělým pomocníkem při práci na zahrádce. Kultivátor využijete jak na malé, tak velké zahrádce, kvalita pak závisí na vybraném výrobci a parametrech.

Malé zařízení o necelých 10 kilogramech

Řekne-li se zahradní kultivátor, představíte si možná velké zařízení, které budete jen stěží ovládat. Opak je pravdou. Zahradní robot neváží ani deset kilogramů. Zvolíte-li například ten, který má své nabídce společnost Anticor, pak vás čeká kypřič o hmotnosti pouhých 9,53 kilogramů, poháněný čtyřdobým benzinovým motorem Honda, což ho činí snadno ovladatelným.

Řada výhod

Kultivátor zvládne zkypřit půdu až do hloubky 25 centimetrů, a to díky speciálně zahnutým, spirálovitě nasazeným nožům, které se zavrtávají do země. Otočíte-li pak nože v protisměru, respektive zaměníte levý na pravý, čímž se budou otáčet proti závitu, stane se z kypřiče plečka, která prohrne zeminu jen do hloubky pěti až osmi centimetrů. I když je na zboží standardní záruka v délce dva roky, na poškození nožů dostanete celoživotní záruku. Pokud si navíc objednáte zboží od společnosti Anticor, dostanete kromě bohatého příslušenství ještě dva dárky navíc. Prvním z nich je ohraničovací nůž, díky kterému vytvoříte rovné okraje trávníků kolem záhonků. Druhým bonusem je podpěra, která vám usnadní práci při doplňování paliva, když potřebujete umístit kultivátor do přímé polohy. A aby toho nebylo málo, kypřič vám bude doručen i s vašimi bonusy až k vám domů zcela zdarma – poštovné a balné platí společnost za vás.

Chcete-li si ušetřit práci na vaší zahrádce, pak je pro vás kultivátor skvělým řešením. Tento univerzální pomocník s bohatým příslušenstvím se stane vaším dokonalým partnerem při zahradních pracích a rozhodně už nevyměníte kypřič zpátky za rýč.

Komentáře

Nahoru