Záhadný startup chce postupně nahradit všechny obrazovky na světě

Startup Magic Leap není úplnou novinkou, před několika měsíci se totiž na internetu objevilo úplně první video, které udělalo na internetu obrovský boom. Díky záběrům ve videu tak můžeme říct, že už za pár let nebudou potřeba žádné obrazovky a většinu věcí tak budeme dělat prostřednictvím virtuálních displejů. Ať už nákupy přes internet nebo klábosení s přáteli na sociální síti.

Tvůrci startupu Magic Leap se zabývají vývojem zařízení podporujícího tzv. rozšířenou realitu. Vědci zároveň věří, že pokud se celý vývoj podaří podle jejich představ, budou se konečně moci rozloučit s klasickými obrazovkami, které jsou součástí každodenního života všech. Společnost také prostřednictvím magazínu Wired oznámila, že pokud vše vyjde podle plánů, budou její zaměstnanci už brzy používat pouze virtuální displeje.

Tento displej ve videu zobrazuje kromě informací o aktuálním počasí i možnosti, jako je prohlížení pošty nebo jak bychom v budoucnosti mohli nakupovat zboží v internetových obchodech.

Přemýšlíte nad tím, co je to virtuální displej?

To je velmi dobrá otázka, tento pojem  zatím není tak rozšířený a přesná definice zatím neexistuje, ale jak takový displej funguje můžete vidět ve videu.

magic_leap

Zdroj: Techinsider

Komentáře

Nahoru