Záhadné mizení kryptoměn z uživatelských účtů. Coinbase na stížnosti nereaguje

Záhadné mizení kryptoměn z uživatelských účtů. Coinbase na stížnosti nereaguje

Zákazníci Coinbase jsou rozrušení a naštvaní zároveň. Zákaznická podpora není schopná vysvětlit, jak je možné, že zákazníkům zmizely z účtu jejich kryptoměny.

Bývalí zaměstnanci tvrdí, že masivní růst společnosti v průběhu let přispěl ke špatné zákaznické podpoře. Uživatelé Coinbase si znovu stěžují poté, co zákaznická podpora burzy „ignorovala“ dotazy uživatelů na ztracené prostředky. Vyšetřování CNBC ukazuje, že tisíce zákazníků vznesly proti společnosti stížnosti.

Rozhovory se zákazníky Coinbase po celé zemi a přezkoumání tisíců stížností odhalují vzorec převzetí účtu, kdy uživatelé vidí, jak peníze z jejich účtu najednou zmizí.

Například klientka Coinbase Tanja Vidovic tvrdila, že z jejího účtu zmizela kryptoměna v hodnotě téměř 168 000 $. Stalo se to poté, co v dubnu obdržela několik bezpečnostních upozornění na změnu hesla. Pokusy kontaktovat telefonicky Coinbase byly marné, řekla Tanja.

V březnu další zákazník oznámil, že z jeho účtu zmizely kryptoměny v hodnotě 35 000 dolarů poté, co se přihlásil. Tým Regulatory Response společnosti nakonec zaslal e -mail oběti, že transakce blockchainu jsou nevratné. Pojistná smlouva Coinbase nepokrývá krádež z jednotlivých účtů, dodal tým. Ve stejném měsíci zveřejnil New York Times článek o klientech Coinbase, kteří společnost žalovali poté, co ztratili 100 000 dolarů v kryptoměně.

Populární analytik Kaleo tweetoval podobné stížnosti s tím, že společnost prokázala „naprosto trapný projev péče o zákazníky“. S 360 000 sledujícími tweet přilákal spoustu odpovědí od ostatních klientů Coinbase i Coinbase samotné. Společnost se do pár minut slíbila pomoc s problémem.

Od roku 2016 uživatelé Coinbase podali na společnost více než 11 000 stížností, z nichž většina se týkala zákaznických služeb. Ti se obrátili na Federal Trade Commission a Consumer Financial Protection Bureau.

Zdroj, foto: crypto-new-flash.com

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru