Žádné lajky na fotkách? To může vést k horší ekonomice

Žádné lajky na fotkách? To může vést k horší ekonomice

Globální oteplování, drogy a korupce patří mezi nejčastěji zmiňované hrozby společnosti. Ale podle thajského ministerstva pro duševní zdraví je zde jeden větší problém ohrožující budoucí rozvoj země – tzv. selfie, tedy fotografické autoportréty.

V neděli psychiatrička pracující pro vládu Dr. Panpimol Wipulakorn vydala varování. Mladí Thajci, kteří posílají na sociální sítě svoje fotky, a nedostávají dostatečně lajků, se potýkají s emocionálními problémy, což by v budoucnu mohl být velký problém.

Pokud mají pocit, že mají málo lajků, tak se rozhodnou přidat další fotku, ale stále se nedočkají očekávané odezvy. To by mohlo vliv na jejich myšlení. Takto mohou ztratit svoje sebevědomí a mít negativní postoj k sobě samým, jako je například pocit nespokojenosti se svým tělem.

To by mohlo mít v budoucnosti vliv na ekonomický vývoj země, protože bude klesat počet adeptů na vedoucí pozice. Omezí to kreativitu a inovaci v zemi.

Samozřejmě v každé zemi jde nalézt lidi, kteří jsou na sociálních sítích závislý. Ale v Thajsku je tento počet  lidí skutečně obrovský. Stačí se podívat, jaká budova se na Instagramu objevuje nejčastěji – minulý rok to byl největší thajský obchodní dům v Bangkoku. A rok předtím to bylo Bangkokské letiště.

I thajská královská rodina se ráda fotí.

I thajská královská rodina se ráda fotí.

Navíc nedávné protesty v Bangoku byly zaplaveny obrovským množstvím demonstrantů, kteří se zde pouze fotili. K tomu producent televizní společnosti SpokeDark TV Pakkarat Phattanathanya dodal:

Tyto lidi nazýváme Instagram demonstranty. Přijdou na demonstraci a fotí se, ale když se jich ptáme, tak často ani neví proč vlastně protestují.

29letá Thajka Pakkarat sama přiznává, že během posledních dvou týdnu nahrála dvě „selfie“ fotky. Ale protože sociální sítě zas tolik nevyužívá, dá se očekávat, že její vrstevníci se fotí mnohem více.

Podle ní malý počet lajků není závažným problémem, ale chápe, že někteří lidé mají z toho deprese. Nicméně i tak zastává názor:

Čím více lajků, tím lépe.

A jak se dá s tímto bojovat? Podle psychiatričky Panpimol Wipulakorn se stačí  pohybovat na místech, kde není společensky vhodné se fotit. To lidi donutí se přestat chlubit se svými fotkami na sociálních sítích.

Nicméně vzhledem k tomu, že lidé se už nebojí ani selfie na pohřbech, tak tato rada nám nepřijde jako moc účinná. Ale kdo ví? Třeba to zachrání zemi.

zdroj: world.time.com
zdroje fotek: Charlie Campbell, zenjournalist

Milovník knížek, počítačových her a anime. Kromě toho si myslí, že člověk by kromě ducha měl rozvíjet i své tělo. Proto se pravidelně věnuje běhání, posilování a několika dalším věcem. Na Objevit.cz vás pravidelně informuje o novinkách z IT.

Komentáře

Nahoru