Dnes vyšlo 15 článků

Žádná soukromá letadla, budoucnost patří luxusním vznášedlům

Miliardáři a oligarchové si budou vždy stavět obří jachty, které budou posouvat hranice velikosti i dobrého vkusu. Jak se na ně ale budou dopravovat? Zatím k tomu většinou používají vybavená soukromá letadla. Tyto letadla se už ale brzy mohou stát minulostí.

Obrovskému nafukovacímu stroji můžeme říkat,,vzducholoď“, ale k té má daleko – je to totiž luxusní vznášedlo Halo a vyvíjí ho letecký tým londýnské společnosti Andrew Winch Designs.

jedna

Vzducholoď Halo by měla být schopna přenášet i náklad v řádu několika tun

Halo by mělo nabízet přes 13 metrů čtverečních obyvatelného prostoru a mělo by být také schopno přenášet náklad v řádu mnoha tun. A nejen že bude umět létat, ale mělo by také zvládnout se jen tak vznášet nad téměř jakoukoliv destinací na světě (města, pouště, hory,voda).

Vzducholoď obsahuje přes 20 apartmá s ložnicemi, lázně, kino, noční kluby a plno dalších

Letová výška Halo jsou 3 kilometry, tedy taková, kde je normální tlak, takže si jeho obyvatelé budou moci vychutnat úžasný výhled skrz otevřené části paluby. Navíc množství životního prostoru je nepředstavitelné. Vzducholoď obsahuje přes 20 apartmá s ložnicemi, pracovními a konferenčními prostory, lázně, kino, noční kluby a také nákladní prostor, který umožní, aby všechny vymoženosti VIP života mohly cestovat s vámi – jachty, auta i motorky. A konečně. Tento stroj bude mít kapacitu vertikálního vzletu i přistání a dolet téměř deset tisíc kilometrů.

Faktem je, že pokud se Halo jednoho dne skutečně postaví, může se stát tou nejexkluzivnější destinací na světě.

screenshot2014-12-05at10.56.52am

Zdroj: Forbes

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru