Dnes vyšlo 15 článků

Začněte přemýšlet, něž něco olajkujete na Facebooku

Před několika dny jsme vás informovali o tom, že fotografie nemocného chlapce se stala virální. Získala miliony komentářů, miliony reakcí a statisíce sdílení. Ale jak upozornil Zdeněk Dvořák na svém blogu, za příspěvkem se skrývá něco jiného.

Chlapci, který trpí vážnou nemocný, prý spolužák řekl, že mu nikdo nepogratuluje k narozeninám. Autor příspěvku vyzývá, abyste mu pogratulovali alespoň vy.

happy birthday

Tento příspěvek vypustil do světa uživatel jménem Elvid Dervishi, který sdílí pouze příspěvky ze stránky https://americancuriousnews.com.anviral.us.

elvin

Ve skutečnosti se jedná o chlapce jménem Costa Lucas, který trpí ošklivou nemocí. Tedy samotné jádro příspěvku je pravdivé, ale ve skutečnosti Lucas slavil v prosinci své deváté narozeniny. Elvid Dervishi chtěl touto cestou pouze získat co největší dosah příspěvků, tedy všichni uživatelé, kteří na příspěvek reagovali, se stali obětí podvodu.

Ačkoliv se v tomto případě nic nestalo, příště byste si mohli kvůli tomu, že nepřemýšlíte nad tím, na co klikáte a co lajkujete, zavirovat profil.

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru