Začala výroba komponentů k tabletu iPad mini

Technologické společnosti z Asie začaly pro Apple výrobu dílů pro kompletaci iPadu mini, který se očekává již tento měsíc. Názvy iPad mini a iPad air nejsou oficiální jména nových tabletů a jsou používána jako pracovní v médiích. Nicméně iPad s 7,85 palcovým displejem bude skutečně obsahovat jméno mini, ale přesný název zatím není znám.

Prezentace nového tabletu iPad mini by mohla proběhnout již 17.října a prodej by se měl začít realizovat 2.listopadu. Tato data jsou důležitá pro Apple, aby se podařilo začít prodej v době před Vánoci. Cena tabletu iPad mini by měla být samozřejmě nižší oproti vlastním větším modelům a také by měla konkurovat nízkým cenám Google Nexus a Amazon Kindle Fire, které se prodávají za cenu kolem 200 dolarů.

iPad

Společnost Apple vyrobila první iPad v roce 2010 a od té doby každý rok uvádí na trh nový model. Poslední verze se objevila v březnu tohoto roku. Tyto modely mají displej s úhlopříčkou 9,7 palce. Apple prodala zatím kolem 84 milionů tabletů a kontroluje tak asi 67 % světového trhu těchto mobilních zařízení.

Zdroj: WSJ online

Komentáře

Nahoru