Zabrané deaktivované účty Twitteru budou znovu volné

Zabrané deaktivované účty Twitteru budou znovu volné

Tak jako každá věc, tak i Twitter bojuje s mnoha problémy a negativními stránkami svých služeb. V podobě této sociální sítě založené Evanem Williamsem se jedná o množství zbytečných účtů.

Účtů, které jsou neaktivní, deaktivované a třeba obsahují jen jeden příspěvek několik měsíců starý. Ukázkou je i Williamsem zmíněný případ registrátora s desetitisíci účty, které nikdy nevyužil. Podobné účty pak samozřejmě zbytečně zabírají kvalitní uživatelská jména, o které by měl zájem například někdo jiný. Uživatelé si stěžují.

Williams tento problém živě vnímá a připravuje nápravu. Chce s těmito účty zabývat až natolik, že je znovu zpřístupní novým uživatelům. Již podle podmínek má Twitter právo na smazání účtu. Momentálně se sociální síť potýká s problémem kolem nalezení nejvhodnějšího řešení, jak účty uznat za nevhodné a kdy je smazat, uvolnit dalším uživatelům.

V únoru 2010 ho coby studenta střední školy veřejnoprávní napadlo založit IT magazín. Našel si zajímavou doménu a začal budovat. Po roce mělo Objevit.cz denně stovky návštěvníků a stále jim předkládá více a více zajímavých článků z oblasti IT.

Komentáře

Nahoru