Zabezpečení auta proti krádežím? Obyčejný alarm je minulostí

Každý z nás se v životě pravděpodobně stal svědkem události, kdy viděl houkat alarm osobního auta. Dost často to ani nebývá z důvodu vykradení, stačí, aby se do hry vložila neposedná kuna. Kuny jsou sice tématem samy o sobě, vyplatí se proti nim bojovat, protože spáchané škody za tu neopatrnost nestojí, ale my se podíváme na obranu proti zlodějům.

Když vás alarm upozorní na zloděje houkáním, je to sice krásné, ale většino už jen přijdete k vykradenému autu. Zloděj totiž alarm slyší, a tak se rychlostí blesku vydá na úprk. Je potřeba ho překvapit a nedat mu najevo, že o jeho zásahu víte. A od toho je na světě GPS Dozor Alarm.

Jak to funguje?

GPS Dozor Alarm je tichým alarmem a jak napovídá název, funguje na bázi GPS lokátoru. Umí vás tiše varovat, že se někdo pohybuje u vašeho auta, aniž by o tom věděla celá ulice včetně zloděje. Pomocí GPS dokáže monitorovat polohu automobilu a odesílat vám je na mobil. A když přijdete k autu vy, automaticky se vypne, když budete mít v kapse přístupovou kartu. Přes technologii Wi-Fi kartu rozpozná, nemusíte nic nikam přikládat ani ručně vypínat.

GPS-zabezpeceni-vozidel

Co všechno umí?

Největším pomocníkem je v boji proti zlodějům, nicméně hlásí vám i jiné důležité věci, které se dějí s vaším autem.

  • upozorní na neoprávněné nastartování
  • připomene vám pokles autobaterie
  • ozve se vám při otřesech (má vibrační senzor)
  • ohlásí vám odtažení vozidla (GSP alarm)
  • umožňuje zaslat poslední polohu vozidla přes SMS přímo na váš mobil
  • každý měsíc vám pošle informační SMS o stavu alarmu

A pokud by vám to bylo málo, je možné vybrat si ještě z pokročilých funkcí pro vyšší zabezpečení vozidel. Mikrovlnné čidlo upozorní na pohyb ve vozidle, pro motocykly se hodí upozornění na náklon. Přes SMS příkaz je dokonce možné vozidlo odstavit.

Postupy zlodějů se vyvíjí, a tak je třeba zlepšovat technologie boje proti nim. GPS zabezpečení je nakonec levnější než obyčejný autoalarm a zajistí vám slevu na pojištění (10 – 30 % dle pojišťovny).

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru