Dnes vyšlo 15 článků

Čtení mysli, internetoví džinové a jiní zábavní žrouti času

Čtení mysli, internetoví džinové a jiní zábavní žrouti času

Čas od času je třeba se trochu odreagovat od práce a povinností a zrovna v tomhle ohledu nabízí internet mnoho možností. Tento článek popisuje několik zajímavých či vtipných internetových stránek, které stojí za navštívení. Nicméně nehledejte zde žádná videa, odkazy na stránky s hrami nebo obrázky.

Akinator – webový génius

Stránka www.akinator.com skrývá velice zajímavý projekt. Budete myslet na nějakou postavu (ať už skutečnou, nebo fiktivní) a džin na tomto webu se vás bude ptát na otázky, které mu řeknou, jakou postavu máte na mysli. Funguje to až překvapivě přesně a Akinator má obrovskou databázi postav, která se každým dnem ještě více rozrůstá. Nezáleží na tom, jestli budete myslet na herce, zpěváka, fotbalistu nebo na postavu z počítačové hry. Ve většině případů (pokud tedy odpovídáte na otázky správně) Akinator vaši postavu bez potíží odhadne. Důkazem budiž statistika, kde Akinator bez chyby odhadl přes 90% postav.

 

Prostředí webu a přehled všech položených otázek a očekávaných odpovědí 

Čtení mysli a matematika

Pokud se dostanete na webovou stránku www.themagicball.com, můžete zkusit, kolik toho má matematika společného se čtením mysli. Vyberete si jakékoliv číslo a poté sečtete obě číslice vašeho vybraného čísla a výsledek odečtete od původního čísla. Teď už jen stačí najít si symbol u výsledného čísla a klepnout na kouli, která uhodne, jaký symbol jste tímto postupem získali. Celé je to samozřejmě jen povedený matematický trik, navíc koule se dá i přechytračit. Ale i tak je to poměrně zajímavá hříčka.

Číslo 11, 1 + 1 = 2, 11 – 2 = 9, symbol koule uhodla

Liveplasma – myšlenková mapa hudby

Tato stránka je spíše více užitečná, než zábavná, ale to nijak nesnižuje její význam. Chtěli jste někdy najít zpěváka nebo skupinu, která je stylem podobná vaší oblíbené hudbě? Na stránkách www.liveplasma.com je to nejen možné, ale je to i graficky krásně znázorněno. Jednoduše zadáte do vyhledávání oblíbenou skupinu či zpěváka a tato stránka poté vygeneruje obdobu myšlenkové mapy, kde podle vzdálenosti a velikosti jednotlivých skupin snadno určíte, kterou skupinu/zpěváka byste si mohli zkusit poslechnout.

 

Ukázka jedné myšlenkové mapy

Bezúčelné fakty za účelem zábavy

Pokud jste opravdu znuděný případ a máte chuť si přečíst několik (set) faktů, které vám pravděpodobně v životě k ničemu nebudou, můžete navštívit web https://www.bronzepig.ca/facts.shtml, kde si hlavu naplníte velkým množstvím těchto zajímavostí. Přestože to není zrovna užitečný web, je to skvělý zabiják času. Vše samozřejmě v angličtině.

Ale buďte varování, každá z těchto stránek razantně snižuje pracovní výkonnost.

Je studentem střední školy se zaměřením na informační technologie. Zajímá se především o počítačovou grafiku a programování. Rovněž sleduje dění a aktuality na internetu.

Komentáře

Nahoru