Dnes vyšlo 15 článků

Kategorie Fotky

Slavné filmové scény bez speciálních efektů! Neuhodnete, jak se natáčely.

Bez speciálních efektů se dnes neobejde žádný film. Se stále populárnějšími akčními filmy, které nás více a více unáší do světů fantazie, se již málokterý film nenatáčí před zeleným plátnem….

IKEA zahájila prodej nábytku pro domácí mazlíčky

IKEA už od nepaměti zásobuje naše domovy vším možným nábytkem, spotřebiči a spoustou dalších věcí, které nepotřebujeme, ale stejně nakonec koupíme. To poslední, co v obchodech IKEA chybělo a co…

Jedinečná stavba z přepravních kontejnerů v poušti se začne stavět už příští rok

S různými druhy alternativního bydlení se v poslední době opravdu roztrhl pytel. To, co ale vznikne během příštího roku v kalifornské poušti, je opravdu unikát. Londýnský architekt zde totiž plánuje…

Označeni za líné imigranty: Hollywoodský herec Samuel L. Jackson a bývalá hvězda NBA Magic Johnson

Za tímto experimentem se sociálními médii stojí italský novinář a komik Luca Bottur. Původně byla fotografie pořízena fanoušky, když tito dva odpočívali po pochůzkách v Itálii. Herec Samuel L. Jackson…

OBRAZEM: Filmové scény před použitím speciálních efektů

Abychom měli z filmů opravdu maximální zážitek, používají jejich tvůrci speciální efekty. U některých filmů bylo skoro vše, co vidíte, dotvořeno digitálně. Myslíte si, že Pí a jeho tygr byli skuteční? Omyl… tygr byl dotvořen digitálně. Dokonce i krajina, kterou jste viděli ve filmu Harry Potter. Jak tedy vypadaly scény, které znáte ze známých filmů, během natáčení? Podívejte se na obrázky níže.

OBRAZEM: Úžasné fotografie Hong Kongu pořízené z dronu

Hong Kong je unikátní město s vysokou hustotou osídlení. Toto město se z výšky fotografuje velice těžko. Fotograf Andy Yeung však problém vyřešil po svém a k pořízení fotografií využil drony. Fotografie Andy Yeung pořizoval několik měsíců. Podívejte se, jak vypadá tato hustě osídlená metropole z výšky.

OBRAZEM: Gandalf, kocour, který cestuje více, než vy

Gandalf, sibiřský kocour z Kalifornie, velice rád cestuje, a to už od koťátka. Cestování si užívá tak, že bychom na jeho Instagram mohli skoro žárlit. Jeho majitel říká, že Gandalfa brali všude s sebou, když byl ještě koťátko. Zvykl si na to a teď si velice rád užívá venkovní dobrodružství po celém světě.

OBRAZEM: Princezna Leia ze Star Wars v bikinách

V roce 1983 při příležitosti uvedení filmu „Star Wars – Návrat Jediů“, Carrie Fisher oblékla unikátní tematické bikiny k jeho propagaci. Tento kostým s názvem „Slave Leia“ si získal spoustu pozornosti. Pravděpodobně již však nebude dále ve filmu využíván. Pojďme se proto podívat na několik snímků a připomenout si tento krásný kostým, který zůstane alespoň v srdcích fanoušků Star Wars.

OBRAZEM: 2 leté dítě, které se stalo silným kuřákem, inspirovalo k sérii fotografií dětí s cigaretou

Frieke Janssens byla naprosto šokovaná, když viděla video dítěte z Indonésie, kterému jsou pouze dva roky a už kouří cigarety. Tato událost ji inspirovala k vytvoření série fotografií, které představují děti oblečené jako dospělí v různých rolích – např. herečka, žena v domácnosti, manažer atd., jako kuřáky. Projekt klade důraz na kulturní význam kouření, a jak tato činnost ovlivňuje děti. Při pořizování těchto fotografií však žádné cigarety nebyly použity. Děti měly v ruce sýrové tyčinky a kouř z cigarety byl nahrazen kouřem z vonných tyčinek.

OBRAZEM: Fotograf bojuje pro lepší život zajatých zvířat svými originálními portréty

Zvířata, která žijí v ZOO, jsou většinou zavřená v klecích nebo malém výběhu. Jejich přírodnímu prostředí se místo, na kterém žijí uvnitř ZOO, často značně liší. Spojené státy vlastní dle fotografa Devina Mitchela tolik půdy, která je nevyužita a mohla by těmto zvířatům umožnit, mít pořádný výběh, ve kterém budou tato zvířata šťastná.

OBRAZEM: Herci ze Star Wars dříve a dnes

Od prvního filmu Star Wars uběhly téměř dvě generace. Za posledních 38 let ozdobilo filmová plátna 6 filmů. Jak ale naši hrdinové ze Star Wars vypadají dnes? Jak se změnili? Podívejte se na fotografie, které srovnávají, jak vypadaly postavy ze Star Wars dříve a jak vypadají nyní. 🙂

6 aplikací k vytváření úžasných fantasy fotografií pro iPhone

Fotografování iPhonem nemusí být jen o běžných fotografiích. Věděli jste, že je možné vytvořit si vlastní fantasy fotografie, a to opravdu jednoduše? Stačí být kreativní a pomoci si širokou škálou editačních aplikací.

OBRAZEM: Důkaz, že i smartphonem můžete pořídit úžasné fotografie

Giudo Gutiérrez Ruiz ze Španělska přidává pravidelně na svůj Instagram fotografie, které jsou pořízeny pouze pomocí smartphonu. Jeho fotografie, které skutečně vypadají profesionálně, sleduje 19 a půl tisíce lidí.

Fantasy fotografie vytvořené iPhonem

Ali Jardine má velice ráda fantasy. Když zjistila, že svým iPhonem může vytvořit fantasy obrázky, neváhala a pustila se do práce. Fotografie byly vytvořeny pouze pomocí iPhonu a několika aplikací. Na těchto fotografiích Ali pracovala pět let. Často na nich vystupovala i její dcera.

Úžasná 3D prohlídka nejdražšího hotelu v Dubaji – díky partnerství s Googlem

Dubajský hotel Burj Al Arab, jeden z nejluxusnějších hotelů světa, uzavřel partnerství se společností Google. Ve spolupráci s Googlem byla pak vytvořena unikátní 3D prohlídka hotelu, kde jedna noc stojí cca 360 000 Kč. Projít se tímto hotelem, i když pouze na obrazovce vašeho motoru, je úžasný zážitek.

OBRAZEM: Fotografie, které zobrazující závislost lidí na telefonech

Francouzský fotograf Antoine Geiger vytváří fotografie lidí, kteří mají obličeje doslova „vcucnuté“ do svých mobilních telefonů. Fotografie vznikly v rámci projektu SUR-FAKE, který se zabývá otázkou technologické závislosti. Když budete například na cestě do práce, potkáte spoustu lidí, kteří nepřítomně zírají do svých smartphonů a prakticky nevnímají okolní svět. Podívejte se na fotografie, které nám ukazují, jak se chováme….není zde něco špatně?

10 skutečných míst, která inspirovala Disney

Krásná místa, která známe z pohádek od Disney skutečně existují. Umělci, kteří vytvářeli pohádková místa se inspirovali reálným životem, pouze provedli několik úprav, aby se dané krajiny lépe vyjímali v jejich pohádkách. Která místa to jsou? Pojďme se na ně podívat…

Filmoví darebáci i superhrdinové v reklamách na domácí produkty? Podívejte se, jak by vypadali

Na webu DesignCrowd byla spuštěna soutěž pro grafické designery, ve které mají za úkol vyobrazit ve Photoshopu filmové superhrdiny ale i darebáky v reklamách na slavné domácí produkty. Do soutěže se už přihlásilo 41 designérů se 118 díly a výsledky jejich práce jsou úžasné.

OBRAZEM: Graffiti umělec se rozhodl otestovat trpělivost místních orgánů pomocí menšího experimentu

Anonymní graffiti umělec se rozhodl otestovat trpělivost městské rady na malém cihlovém domě. Rozhodl se, že každý den na cestě do práce napíše něco na zeď. Celý experiment si poctivě zdokumentoval.

Opustili práci pro cestování. Jak končí digitální nomádi?

Mladý jihoafrický pár Chanel Cartell a Stevo Dirnberger se vzdali svých stabilních pracovních míst pro cestování po světě. Ačkoliv jejich účet na Instragramu ukazuje spoustu krásných fotografií, dnes jsou téměř bez peněz a musí se spokojit s čištěním toalet a sbíráním psích exkrementů za velmi malé peníze. Podle všeho ale nelitují…

Nahoru