Dnes vyšlo 15 článků

Za výpadek z výsledků vyhledávaní stránek Digg.com může chybička v Googlu

O tom, že Google smazal z indexu známý agregátor Digg.com jsme vás informovali včera. Rojily se různé spekulace, proč se tak stalo. Většina hlasů se přikláněla k tomu, že Digg.com nepřináší žádnou přidanou hodnotu. Je to pouze známý katalog, který odkazuje na desítky miliónů článků na interntu a nevytváří tak vlastně žádný obsah.

Nicméně dnes se objevila informace, která celkem jednoduše vysvětluje, proč se tak stalo. Byla to zkrátka chyba Googlu, který chtěl vyřadit z indexu jednu stránku a omylem došlo k tomu, že smazali celý web z indexu. Zajímavé je, že sám generální manažer Diggu uvádí, že i když je přístupem Googlu šokován (nikdo je neinformoval, oficiální cestou se jim nikdo neomluvil za chybu, vše se dozvěděli až na základě informací od uživatelů, Google se zkrátka zapomněl také ozvat), tak to pro ně znamenalo relativně malý výpadek návštěvnosti.

Jelikož na Digg.com chodí 90 % návštěv napřímo. Ostatně – možná už chápete, proč je důležité mít rovnoměrně rozvrženou návštěvnost a nespoléhat se jenom na jedne zdroj návštěv. Když vás totiž “nechtěně” zařízne například Google, není to pro váš byznys smrtící.

Komentáře

Nahoru