Za peníze, které získal v Kickstarter kampani, si koupil dům

Velice úspěšná kampaň na crowdfundingovém portálu Kickstarter.com skončila neuvěřitelným fiaskem. Projekt s 3D tiskárnou Peachy Printer získal celkem 651 tisíc kanadských dolarů. Nicméně spoluzakladatel z balíku ukradl 320 tisíc kanadských dolarů na stavbu svého rodinného domu.

Autoři projektu Rylan Grayston a David Boe zveřejnili video, ve kterém vysvětlují dlouhou odmlku. Rylan Grayston se ve videu zeptal spoluzakladatele Davida Boea, kam zmizlo asi 250 tisíc kanadských dolarů. David Boe se přiznal, že peníze investoval do stavby rodinného domu. V pokračování videa ale Rylan Grayston dodal, že spolutvůrce ukradl o 70 tisíc kanadských dolarů více, než ve videu přiznal.

video01

Za peníze z kampaně na Kickstarteru si postavil dům.

„Je mi to líto, ale utratil jsem asi 250 tisíc kanadských dolarů z naší kampaně na Kicstarteru na budování mého domu,“ vyjádřil se k situaci David Boe ve videu.

David Boe se nezeptal, zda si může půjčit peníze jako dočasnou investici na dům, protože věděl, že Rylan Grayson by mu jeho návrh zatrhl. Ale následně se podporovatelům omluvil a přiznal, že udělá maximum, aby svou chybu napravil. Nicméně zkazil si pověst a ničil důvěru mezi svými přáteli. S kanadskými vyšetřovateli spolupracuje a poskytl jim veškeré důkazy v podobě screenshotů jeho zůstatků na běžném bankovním účtu a fotografií údajného domu.

boe-house.0

Dům, který David Boe postavil za peníze z kampaně.

„Jsem si své chyby vědomý, ale udělám maximum, abych ji napravil. Peach Printer bude jednou velká firma,“ dodal David Boe ke svému činu.

Aktuálně má společnost na účtu pouze 37,80 kanadských dolarů (první snímek). A David Boe má na svém účtu mínus 246,37 kanadských dolarů (druhý snímek).

boe-account1.0

Stav účtu společnosti

poe-account2.0

Stav účtu Davida Boea

Závěrem Rylan Grayston konstatoval, že udělá vše, aby získal peníze zpět. Věří, že projekt je stále úspěšný. Chce ho dokončit a všem rozeslat zařízení, za které si zaplatili.

Zdroj / Foto: Polygon

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru