Za nevhodný obsah na Facebooku můžete dostat až 12 let vězení

Člověk, který bude veřejně podporovat či schvalovat teroristický čin, například na sociální síti Facebook, se může dostat až na 12 let za mříže. Tuto novelu trestního zákoníku připravilo ministerstvo spravedlnosti už v loňském roce, ale v platnost vstupuje až nyní.

Ještě donedávna za schvalování teroristického útoku hrozilo odnětí svobody maximálně na 1 rok. V rámci nové novely jsou financování a propagace terorismu samostatnými trestnými činy.

mobile-phone-1917737_1280

Zdroj: Pixabay

Odkládání účinnosti této novely by mohlo ovlivnit hodnocení České republiky před výborem Moneyval, což je výbor expertů pro hodnocení opatření proti praní špinavých peněz a financování terorismu.

Aby se člověk dostal za nevhodný obsah na sociální síti do vězení, musí být prokázáno, zda je jeho motivem skutečně reálná podpora terorismu.

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru