Za nevhodný komentář od čtenářů hrozí modelingová agentura blogerce žalobou

Je to víc jak 4 roky, kdy Lucie publikovala na svém blogu článek, který se týkal začínající modelingové agentury LB Models Company. Celý článek byl napsán pozitivně, nic špatného Lucie o této agentuře neřekla, tak proč jí hrozí žalobou? Za vše může pár negativních komentářů od čtenářů. Zřejmě se jedná o nespokojené slečny, které se rozhodly uvést vše na pravou míru a varovat tak ostatní.

Úplně první negativní komentář se objevil v listopadu minulého roku. Pokud jsou věci doopravdy tak, jak píše ,,anonymní slečna”, není to úplně v pořádku. No, přesvědčte se sami.

Ahoj všem!

Nejsem žádná konkurenční firma, nýbrž obyčejná holka, která zkusila své štěstí u LB Models. Stejně jako vy teď, jsem četla předem různé hrůzu nahánějící komentáře, že vás jen připraví o peníze atd. Proto jsem se zakladatelky přímo ptala, co mi k tomu řekne a ona na to, že to tam píšou jen zklamané dívky, které nevzali a popř. konkurence.
Bohužel jsem jí uvěřila. 🙁 Tím jsem přišla o 7500 Kč! Opravdu žádné modelingové agentuře nikdy nic neplaťte!!! Pak z toho jen číhá podfuk a zklamání. 
Celá firma se tvář velmi důvěryhodně. Dokonce jsou obě slečny i velmi milé, ale bohužel zdání klame a ony pouze vědí, jak krásně bruslit světem showbyznisu a okrádat naivní mladé dívky.

Slibovali mi, že mi budou chodit desítky emailů týdně s nabídkami s honoráři za tisíce až desetitisíce. Místo toho mi chodí nabídky, které někde vygooglí na internetu za pár korun. Z toho bych nesplatila ani těch 7500 Kč… (A ještě z toho chtějí 20% pro svou agenturu!) Už u nich jsem druhým rokem a ani jednou jsem nikde od nich nebyla, protože opravdu posílají pouze samé SR.ČKY a divím se, že je za to ještě nezavřeli. Je to podvod na entou!!!

Těch 7500,- platíte za “přípravný kurz na modelku”. Co obsahuje? ˇ1) “Péči o pleť”, což je reklamní akce značky Mary Kay, nikoli placený kurz!!! Mary Kate to určitě dělá zdarma, ba možná i LB Models za to platí, aby si mohli uhnat nové klientky pro odebírání jejich kosmetiky. (Moje kamarádka nemodelka byla úplně na stejné předváděcí akci od Mary Kay) 2) “Zdravá strava”, což je reklamní akce zase jiné značky na nutriční drinky 3) “Kurz chůze” – tam hodinu chodíte s dalšími deseti nešťastnicemi, které také zbytečně vyhodily peníze z okna. Nic nového vás tam nenaučí. Pouze dělají, že vás pozorují a sem tam vám řeknou, že teď máte změnit směr chůze a tady udělat otočku. 4) “Focení do booku” – Nalíčí vás a fotí zhruba hodinu. Pak vám dají troje různé outfity (nejraději jsou, když si přinesete vlastní) a vyfotí vás. Na konci od nich dostanete pouze 5 fotek!!! Takže výsledek? Za 7500 Kč máte 5 celkem ucházejících fotek (bohužel ani ty nejsou žádný zázrak). Fotky dostanete na CD a musíte si je samy za další 300,- vyvolat. Pak se vám snaží prodat ještě svůj book za víc jak tícu a chtějí, abyste si u nich i objednali drahé kartičky pro klienty. Zkrátka se z vás snaží všemi způsoby vyloudit co nejvíc peněz. Zřejmě tato agentura žije hlavně z toho. Byla jsem svědkem toho, jak jedna holčina už měla book, ale oni jí řekli, že si musí zaplatit celý kurz s fotkama, protože chtějí vědět, že to vážně umí, protože budou mít jistotu, že ji zacvičili oni. Opět to zní rozumně. Bohužel. Právě proto jim na to lidi skáčou. Ale ty jejich “kurzy” jsou jen reklamní akce a jsou úplně k ničemu. Akorát vám to sebere peníze a čas.

Navíc jsem během “chůze” viděla, že opravdu berou každou holku. Většina z nich rozhodně neměla na to být modelkami, což mě velmi zklamalo. Možná občas někoho odmítnou, aby to nebylo podezřelé, ale vsadím se, že většinu přijmou, aby od nich dostali peníze za nic.

Píšu to sem, protože je to pro mě jediný způsob, jak s nimi bojovat. Jak se necítit jako úplný idiot, kterého ze mě udělali. Můžu jim to vrátit jedině tím, že jim odradím aspoň některé slečny. Nechci, aby jim to procházelo.
Je mi z nich špatně.

Zdraví
Velmi naštvaná modelka z LB Models Company

P.S.: Pokud si to, slečny Chárové, čtete, tak mi věřte, že i na vás jednou dojde. Třeba ne teď, teď si budete žít asi celkem dobře z peněz cizích lidí, ale skončíte špatně. Boží mlýny melou pomalu ale jistě. Je mi z vás zle. Přestaňte se přetvařovat. Byli byste pro svět užitečnější, kdybyste se začali věnovat něčemu jinému, protože momentálně nejste k ničemu a akorát děláte lidi nešťastnými.

A tím to všechno začalo..

Po tomto komentáři ihned poslala zakladatelka agentury Linda Chárová email, který obsahoval:

Dobrý den paní Koten,

jak se vám daří? Již je to pár let, kdy jsme spolu dělali rozhovor.

Nyní mě upozornila asistentka, že procházela Váš blog a jsou tam velmi nepravdivé i nformace na naší agenturu, které napsali lidé, že ani neznáme, popřípadě odmítnuté modelky od klientů.

Již Vám tyto odkazy zkopíruji a tímto Vás žádám o jejich odstranění. Děkuji za rychlé jednání z Vaší strany. Jedná se o falešné, nepravdivé informace.
Patříme mezi agentury, které dělají, co říkají, za vším si stojíme!!! Všechny informace jsou řečeny všem modelkám, modelům předem, obdrží smlouvu k prostudování, s námi spolupracují jen Ti, kteří jsou profesionálové po své stránce, stejně jako my.
Pokud kdkokoliv od Vás potřebuje informace na agenturu LB Models, budu ráda, když jim na mě dáte kontakt, ráda se jim budu věnovat a zodpovím všechny jejich dotazy, jako u každého jedince. Individuální přístup je naší prioritou ke každému jednotlivci. Máme zájem jen o dlouhodobou spolupráci s modelkami, modely.
Děkuji Vám.
Přeji Vám mnoho úspěchů!
Ovšem otázkou je, proč by lidé nemohli vyjádřit svůj osobní názor? Jsme přece v zemi, kde si každý může říct co chce, aniž by mu za to hrozilo trestní stíhání. Je to přece jen varování pro další ,,modelky a modely”, kteří by měli zájem patřit do LB Models. A navíc, kdyby veškeré ,,negativní” věci, co byly napsány pod článkem nebyly pravda, proč by se společnost tak bránila? 
Lucie tento email ignorovala, když v zápětí dorazil další email, který byl o něco ostřejší než ten předchozí.

Ještě jednou dobrý den paní Koten,

dne 16. 11. 2015 jsem Vám psala e-mail. Do dnešního dne mi nebylo odpovězeno a vyhověno.
V tom případě Vás žádám o odstranění článku, který jste napsala na LB Models company a všech dalších textů, odkazů a referencí.
Pokud mi nebude vyhověno do 20. 11. 2015, vše předáme našemu právnímu oddělení.
Jsem si jistá, že nepotřebujete mít problémy kvůli cizím lidem, kteří píší nesmysly a falešné pomluvy na agenturu LB Models Company.
Předem děkuji za rychlé vyřízení celé této záležitosti.
Na tento email Lucie odpověděla, že nic mazat nebude. Je to přece jen její blog a má právo mít na něm co chce. Od té doby se na blogu začali objevovat komentáře, které píše sama firma nebo nutí své ,,modelky a modely”. Všechny komentáře jsou úplně stejné, jako přes kopírák.
Když jsem přišel na casting, vše bylo skvěle zorganizováno a připraveno! Dostal jsem úplné informace, což musím říci, že u dalších agentur nebylo na takové úrovni jako u LB Models company. 
Další spolupráce byla na skvělé úrovni, což mě nepřekvapuje. Když jste v rukou profesionálů, tak není co řešit!  Je to agentura s velkým A! 
S pozdravem
Jan H. – model LB Models company
Tímto bych chtěl poděkovat agentuře za skvělou a profesionální spolupráci. 
Počáteční vklad, jsem měl zpět během první zakázky. Focení pro italskou značku, byla skvělá zkušenost, moc jsem si to užil! Agentura zasílá velký počet zakázek, občas mám i problém na zakázky reagovat, protože stále studuji, ale agentura mi nedává postihy, že nemám čas. 
Naštěstí můžu reagovat, když mám čas a zájem, což je pro mě skvělé! S agenturami se kterými jsem se již setkal, dávaly dost omezující spolupráci, různé pokuty, sankce, což u LB Models company není. 
Jsem rád, že je na trhu konečně agentura, která Vás nepeskuje a naopak Vám vyjde vstříc, pokud studujete či pracujete. 

S pozdravem

Roman P. – model – LB Models company

A teď posuďte sami, doopravdy modelingová agentura Lucii vydírá?

Výzva k odstranění závadného stavu
Je známo, že blogerky mají velkou sílu co se týče ovlivňování potencionálních zákazníků, přece jen Lucie nenapsala nic špatného a agentura reaguje takto. Jak by potom všechny známé blogy vypadaly, kdyby se v článku a ani v komentářích nemohlo objevit ani jedno negativní slovo? Nejspíš by na všechny blogerky bylo podáno trestní oznámení, jako v případě Lucie.
 

Komentáře

Nahoru