Za „lajk“ budete vytištěni a můžete se na to i dívat

Za „lajk“ budete vytištěni a můžete se na to i dívat

Po českém Facebooku se rychlostí blesku šíří úžasná novinka. Stačí dát virtuální „lajk“ jednomu statusu a skutečná tiskárna vytiskne vaše jméno spolu s nějakým komplimentem. Tiskárna je přitom snímána a video živě přenášeno, takže se na tisk můžete dívat. Samozřejmě jde i o ty komplimenty, ale nejvíce fascinující je pro lidi právě ta propojenost mezi virtuálním světem a realitou. Když už jsme ale u toho, copak si myslíte, že by tiskárna řekla o vás?

„Někteří lidé když se nudí, vymejšlí blbosti… To já teda ne,“ uvedl Igor Šverma, který se díky tiskárně Like Printer stává slavným.

Tiskárna „lajků“ Igora Švermy, studenta Unicorn College, byla sestavena z tiskového modulu pro pokladny, jednoho mikroprocesoru a pár dalších součástek. Pak bylo zapotřebí už jen znalostí.

V neděli poprvé Igi zveřejnil na svém Facebooku příspěvek, ve kterém vysvětlil, o co jde. Lajkování jeho příspěvku se však natolik rozmohlo, že brzy došel papír a tiskárna neměla na co tisknout. Všichni dychtiví zájemci, kteří byli natěšení na to, až uvidí vytisknuté své jméno, však byli uklidněni.

like_printer_paper

V pondělí se tak tiskárna spustila na novo. Tentokrát s dostatkem papíru, s upraveným vzhledem a s komplimenty. V první verzi totiž tiskárna vytiskla jenom jméno, i tak to ale byl hit. Momentálně je vytisknuto vaše jméno, a pokud není příliš dlouhé, objeví se za ním i nějaký náhodný kompliment. Opravdu ho neberte zase tolik vážně, skutečně je pouze náhodně generovaný. 🙂

Ale pokud jste o celé věci ještě neslyšeli, rozhodně musíte vyzkoušet, jestli jste borec, kus, super, maniak nebo něco úplně jiného. Stačí dát „lajk“ tomuto příspěvku a pak už jen honem sledovat na webu like.svermigo.cz, co o vás tiskárna prozradí.

imager_aneta_dufkova

Igor sám dodává, že s takovou popularitou vůbec nepočítal, prý čekal tak 50 „lajků“ od přátel. Skutečné číslo jeho očekávání překonalo zhruba tak 14x. Ano, tiskárna doposud vytiskla okolo 7000 jmen. A konec se rozhodně neblíží.

Navíc by ještě bylo co vylepšovat, jak uvedl jeden z uživatelů na Facebooku:

„Bude to ve verzi 3.0 i věštit budoucnost? To, že jsem kus, už jsem samozřejmě dávno věděl.“

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru