Za jeden nevhodný komentář vyfasoval 30 let vězení

Sociální sítě přináší vedle nespočetného množství výhod také určitá rizika. Nevhodný komentář se na sociálních sítích šíří rychlostí blesku. Takový komentář může skončit občanským sporem (v tom lepším případě), sankcemi, ba dokonce i vězením. Vojenský soud v thajském Bangkoku vyměřil pro dvě osoby trest za nemístné poznámky, jež byly zveřejněné na Facebooku, na účet krále.

4815259737_4b08662719_o

Nemístný komentář na Facebooku vás může stát svobodu, alespoň v Thajsku.

Urážka panovníka muže z Bangkoku stála 30 let odnětí svobody, přičemž původní návrh byl 60 let. Druhou odsouzenou osobou je žena, matka dvou dětí z provincie Čchiengmaj ze severního Thajska. Žena si ve vězení odsedí 28 let. V této asijské zemi se na urážku majestátu vztahují přísné zákony. Každý přestupek a trestní čin se trestá třemi až patnácti lety odnětí svobody. Opakují-li se přestupky, tresty se sčítají.

Dávejte si pozor, co na sociálních sítích píšete

Než zveřejníte příspěvek či komentář na adresu někoho jiného, nejprve si uvědomte, zda děláte správně. Určitě byste se nechtěli ocitnout v podobné situaci jako výše uvedený muž či žena.

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru