Dnes vyšlo 1 článků

Za pár dní vydělali díky hře Kingdom Come: Deliverance 16 milionů

České vývojářské studio Warhorse získalo na Kickstarteru 16 milionů korun na další vývoj své hry Kingdom Come: Deliverance. Fascinující na tom je, že se jim to podařilo během necelých dvou dní. Hlavním investorem tohoto projektu byl doposud český podnikatel Zdeněk Bakala. 

Středověká hra, která představuje svět v Evropě, především Českých zemí se pyšní obrovským otevřeným světem, realistickými souboji, bitvy o hrady, jízdou na koni, vytváření vlastních zbraní a spousta dalšího.

Studio vytvořilo propagační video, ve kterém popisuje jak samotnou hru, tak její vývoj. Velmi povedená věc, která by si určitě zasloužila podpořit, ať už jenom pro to, že jsou to naši vlastenci.

“Neumíme ani vyjádřit, jak jsme vám všem vděční. Je to hlasité potvrzení, že to, na čem jsme téměř dva roky pracovali, stojí za to,” reagovali autoři na splnění cíle.

Autoři také slibují, že se jedná čistě o středověkou hru, ve které nebudou draci ani podobné fantasy zrůdy. Hra bude rozdělena na více dílů, prvního bychom se mohli dočkat koncem roku 2015 a další budou následovat každé dva měsíce jeden díl.

Hru si budete moci zahrát na všech operačních systémech PC, Mac, Linux ale studio má také v plánu dát hru na konzole Xbox One a Playstation 4.

Projekt na Kickstarteru si můžete prohlédnout přímo ZDE.

Další cíle

Po dosažení 300 000 liber během dvou dní, studio následně stanovilo další cíle, kterých když dosáhnou, tak přidají další upgrady do hry, patří mezi ně:

  • dosažení 400 000 liber: do hry bude nahrána středověká hudba od místních Českých mistrů (splněno)
  • dosažení 500 000 liber: soundtrack k filmovým scénám bude nahrán živým symfonickým orchestrem
  • dosažení 600 000 liber: možnost hrát za ženskou postavu
  • dosažení 700 000 liber: provedení performance capture

Děj hry

Děj hry by se měl odehrávat v roce 1403, kdy byl český král Václav IV. v zajetí a jeho bratr Zikmund se pokusil ovládnout Českou zem. V lednu studio objevilo jedno místo v České Republice, kde by měl probíhat příběh hry, jedná se o město Rataje nad Sázavou. Celková plocha herního světa by měla mít rozlohu okolo 9 km². Hráč by se měl vmísit do role syna kováře, jehož rodina byla zavražděna útočícími vojsky. Kromě schopností hlavního hrdiny, lze rozvíjet i hráčova koně, který postupuje na další úrovně nezávisle na hlavní postavě, má vlastní inventář, slot pro brnění, schopnosti a další. Další novinky jistě brzy přijdou.

“You get in life what you have the courage to ask for" - Oprah Winfrey. That's all the matters.

Komentáře

Nahoru