Za čtyři roky bude na světě 6,2 miliardy smartphonů a tabletů

Kalifornská analytická firma App Annie zveřejnila docela odvážné předpovědi. Podle jejich dat budeme mít na světě za čtyři roky 6,2 miliardy smartphonů a tabletů. Pro srovnání dnes jich je asi 2,6 miliardy.

V roce 2020 bude na světě asi 7,76 miliardy lidí, takže telefon nebo tablet by mělo mít 80 % z nich. Jenže tak to samozřejmě nebude. App Annie sice tvrdí, že to bude způsobeno hlavně rozmachem tabletů v Indii, Indonésii, Číně, Mexiku, Brazílii a Turecku, ale stále budou země, které smartphony nebudou znát.

Na trh se dostane mnoho levnějších zařízení, které uspějí ve jmenované Indii a podobných, ale třeba střední Afrika bude stále víceméně nemobilní. Místo toho budeme mít my v Evropě a v USA doma několik chytrých zařízení.

Bude přibývat mobilních aplikací

Vzrostou také příjmy z mobilních aplikací. V roce 2020 to bude celosvětově přes 100 miliard dolarů, takže se dá očekávat, že za chvíli bude mít svou aplikaci i pekařství z náměstí.

app-mobile-

Příjem z aplikací nadále poroste

Věříte této prognóze? A jaký to asi bude mít dopad na vývoj lidstva?

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru