Za autonehodu Modelu S může řidič, který zahynul

Joshua Brown zemřel dne 7. května 2016 při autonehodě na Floridně. Spekulovalo se o tom, že za autonehodou stálo selhání autopilota, který byl během autonehody aktivní. Nicméně NHTSA tuto spekulaci vyvracuje, protože za nehodu údajně mohl sám řidič, protože překročil maximální povolenou rychlost.

Odhalení pravděpodobně nikoho nepřekvapí, protože Model S je považován za jedno z nejrobustnějších vozidel, které kdy bylo vyrobeno. Model S získal v crash testech ohodnocení pěti hvězdičkami.

autonehoda

Autonehoda Modelu S s aktivním autopilotem, Zdroj: Mashable

Podle šetření musel jet automobil příliš rychle, a proto pokračoval i po srážce s náklaďákem po silnici. Podle NHTSA je zde druhá otázka. Neměl by být autopilot omezený pouze na určitý rychlostní limit? Některé autonomní systémy od jiných výrobců automobilů, jako je Mercedes-Benz, dokážou číst značení rychlostních limitů a podle toho upravit rychlost jízdy.

Čím více informací se dozvídáme o této autonehodě, tím více otázek bude viset nad autonomními systémy vozidel a autopilotem Tesla.

Zdroj: Mashable

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru