Za 36 hodin si zákazníci objednali 253 tisíc nových modelů Tesla

Americký výrobce elektrických vozidel Tesla Motors obdržel během pouhých 36 hodin celkem 253 tisíc objednávek na nejnovější sedan Model 3. Elektrický automobil určený pro masový trh se k zákazníkům dostane nejdříve až za 18 měsíců.

Elon Musk, generální ředitel automobilky Tesla Motors, prozradil, že Model 3 by se měl začít vyrábět koncem roku 2017. A pořizovací cena základního vybavení bude 35 tisíc dolarů, což je v přepočtu asi 830 tisíc korun. Výroba sedanu se bude odehrávat v závodu ve Freemontu, do něhož automobilka investovala nemalé peníze. V roce 2020 by měla továrna vyrábět 500 tisíc vozů ročně.

Tesla Model 3

Tesla Model 3

Americká automobilka aktuálně vyrábí dva modely elektrických automobilů, přičemž se jedná o sedan Model S a sportovně užitkové vozidlo Model X. Ještě na vozovkách můžete zhlédnout sportovní Roadster, který se vyráběl před Modelem S.

V loňském roce Tesla Motors prodala na 50 tisíc kusů automobilů, což bylo o 60 procent více než v roce 2014. A v letošním roce plánuje prodat alespoň 80 až 90 tisíc kusů vozidel.

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru