Z vedení společnosti Microsoft odchází Steven Sinofsky

Steven Sinofsky opouští Microsoft po 23 letech práce a prý dobrovolně. Nedávno se spekulovalo, že je kandidátem na prezidenta celé společnosti. Tento vedoucí manažer byl odpovědný za vývoj operačního systému Windows 8.

Podle prezidenta společnosti Microsoft Steva Ballmera důvodem odchodu jsou změny ve společnosti, které mají vést k užší integraci různých skupin, aby se zrychlil vývoj nových produktů. Steven Sinofsky sdělil pouze, že odchází, aby využil získané zkušenosti a hledal nové perspektivy.

Po odchodu Sinofskyho bude za vývoj a fungování OS Windows 8 odpovídat Julia Larson-Green, která byla vedoucím inženýrem vývoje Windows 7. Prodejem Windows 8 se bude zabývat Tami Reller.

Na základě této překvapivé zprávy se objevila řada spekulací. Operační systém Windows 8 byl uveden na trh nedávno a ohlasy zatím zřejmě nejsou takové, jak si společnost Microsoft představovala. Uživatelům vadí především nedostatek aplikací a také pomalejší běh systému. Každý nový operační systém má svoje vady, které se projeví až při uživatelském používání.

Na internetu se objevily informace o problémech uvnitř společnosti Microsoft, které jsou logické. Microsoft mění svoji strukturu a tím se také začínají projevovat odlišnosti v názorech. Zřejmě se Sinofsky neztotožňoval s novou strategií. Bude zajímavé sledovat do jaké společnosti nastoupí.

Zdroj: PC World

Komentáře

Nahoru