Z mrtvých domácích mazlíčků vyrábí drony

Drony mají široké využití a pyšní se mnoha funkcemi. Některé drony jsou výjimečné svým vzhledem. Nicméně holandský umělec nastavil laťku hodně vysoko. Bart Jansen šokoval unikátními drony, které obléká do vycpaných domácích zvířat. Jeho aktuální ambicí je helikoptéra z krávy. 

Bart Jansen je naprosto normální chlap, který má manželku, děti a normální práci. Instaluje solární panely na střechy. Nicméně ve svém volném čase se věnuje netradičnímu koníčku. Kritici na jeho hobby pohlíží jako na zneuctívání těl mrtvých zvířat. Příznivci fandí jeho kreativitě. Reakce jsou různé.

Hlavní hrdinkou prvního výtvoru se stala jeho vlastní kočka Orville, kterou srazilo auto. Bartovi se zdálo, že tradiční pohřbení kočky do země by byla zbytečná škoda, a proto vymyslel přezdívku Orville Wright (podle slavných bratrů Wrightových, kteří vynalezli první letadlo). Ve spolupráci s technickým inženýrem Arjenem Beltmanem kočku vykuchali a zakonzervovali tak, aby se nerozkládala. Následně z mrtvé kočky vyrobili kvadrikoptéru. Dokonce se objevila na amsterdamském uměleckém festivalu Kunstrai jako Orvillecopter.

orvile wright

Orville Wright

Jeho výtvor měl skutečně velký ohlas, ať už pozitivního či negativního charakteru. Jejich odvaha nezná meze a rozhodli se vyrobit další dron se pštrosem. Když jim z jedné farmy zavolali, že jim zemřel pštros, vyrobili pštrosí kvadrikoptéru.

pstros

Pštrosí kvadrikoptéra

Malém chlapcovi, jemuž zemřel domácí potkan, také vytvořil hypermoderní památku na jeho mazlíčka. Chlapec sám Bartera vyhledal.

Nicméně kvadrikoptérami umělci rozhodně nekončí. Vyrobili také stíhačku s malým žralokem, který zemřel v akvárii na bakteriální infekci.

stihacka

Mancopter

Jedná se o zařízení, na kterém by mohl létat samotný člověk. Nebyl by to tedy pouhý dron, ale helikoptéra. Opět má být zdobená mrtvým zvířetem, tentokrát krávou.

mancopter

Mancopter je připravený na krávu

„Kráva je tak velká, že by se do ní vešel i člověk,“ řekl Bart. „Proto ji chceme použít. Ale zatím je to jen v začátečním stádiu, jen v našich hlavách,“ dodává.

Zdroj / Foto: Business Insider

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru