Dnes vyšlo 15 článků

Z dobrého nápadu dobrá reklama: Sedněte si na Václaváku

Víte, že k dobré reklamě nemusíte mít žádný chytlavý slogan ani geniálně zpracované video? Stačí prostě nápad. Když ho pak zrealizujete, stačí to jen natočit a máte vyhráno. Tedy tak nějak se to povedlo týmu Kartoons.cz, který se svou reklamou i nápadem slaví úspěch.

Kartoons.cz v nedávné době spustili svůj e-shop, značka totiž vznikla teprve v polovině loňského roku. Původní nápad vyrábět nábytek z kartonu se však objevil již v roce 2010. Nějakou chvíli ovšem trvalo, než se povedlo dát všechno dohromady a začít vyrábět. Kartonové produkty jsou vyráběny ručně u nás v České republice.

Může za to procházka po Václaváku

Kluci, kteří kartonový nábytek vyrábějí, se tak jednou procházeli dole po Václaváku a zjistili, že si není kam sednout. Vzhledem ke své profesi to pro ně nebyl neřešitelný problém, a tak se pustili do realizace zdánlivě bláznivého nápadu. Vyrobili pár kartonových sedáků s různými moderními vzory a odvezli je na Václavák. Netrvalo ani deset minut a už si sedali první lidé. Pak byl sedáků dokonce nedostatek.

Celý tento příběh zdokumentovali ve videu, které se tak stalo skvělou firemní reklamou. Jednoduše a přitom poutavě zachycuje každý krok od výroby, přes dopravu na Václavské náměstí až po lidi, kteří si na sedáky sedají. Celým videem vás provází hudba s textem, že tohle je jen začátek.

Lidé, kteří video zhlédli, jsou téměř bez výjimky nadšení. Takhle má prý vypadat pořádná reklama, jedná se o skvělý nápad/projekt. Někteří si jen neodpustili poznámky, že kdyby sedáky na náměstí nechali déle, projevilo by se, že jsme prostě v Česku, a buď by byly zničené, nebo by tam už vůbec nebyly.

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

  • Nodon

    To asi nebude nábytek pro kuřáky :D

    • Design navrhoval Honza Palach :-). Takže asi jo.

Nahoru