Z “brutální pařby informatiků” ke hvězdám. A to rovnou se SpaceX a Falconem Heavy

z23001894Q,Na-zdjeciu-m-in--Tomasz-Czajka--bez-okularow-

Tahle fotka obletěla internet už mnohokrát. Dokážu skoro říct, že ji viděl snad každý aktivní uživatel sociálních sítích. Na českém internetu se tato fotka před několika lety začala objevovat s kombinací popisků jako “brutální pařba na fakultě aplikovaných věd” anebo “takhle se paří na matfyzu”. Přičemž teď nám na sebe tato fotka odkryla celkem zajímavé tajemství.

Tři brejlatí chlápci a jeden bez brýlí jak sedí u stolu a “baví se” po ajťácku. Tahle fotka je už zase v trendu, ale tentokrát ne kvůli své tématičnosti, ale především kvůli tomu, kdo na ní je. Ten kluk bez brýlí, Tomasz Czajka, se totiž dle polského portálu Gazeta.pl podílel na vývoji Falconu Heavy – nejmocnější rakety, kterou Elon Musk a jeho kolegové před několika dny úspěšně vypustili do vesmíru (a celý svět se na to díval).

Fotka ze startu Falconu Heavy

Fotka ze startu Falconu Heavy

Na to, že se tento polský vývojář posunul od “párty stolu” do komerční vesmírné společnosti SpaceX upozornilo před pár dny skrze Twitter a Facebook polské vládní Centrum projektů Digitální Polsko, které se stará o evropské strukturální fondy.

Práce v kosmické firmě Elona Muska

Czajka dle všech zdrojů bydlí v Kalifornii a ve SpaceX, kosmické společnosti Elona Muska, pracuje na pozici inženýra letového softwaru.

Nutno říci, že má za sebou celkem dobrý životopis. Studoval ve Varšavě i Spojených státech a pracoval třeba pro Google. Krom toho ho zná celý svět, a to jen díky 21 let staré fotce, kterou pořídili v jídelně vědeckého tábora.

Komentáře

Nahoru