Z Bratislavského letiště do světa. Codeshare Emirates a flydubai přináší spoustu nových destinací

Díky nové dohodě mezi Emirates a flydubai se od dnešního dne budete moci s přestupem v Dubaji podívat do desítek destinací, které do této doby z Bratislavy dostupné nebyly. Přesto letiště v Košicích stále na Slovensku drží prvenství.

Že se chystá codeshare dohoda mezi leteckými společnostmi Emirates a flydubai bylo oznámeno již na začátku tohoto léta. 2. října tohoto roku byla spuštěna první fáze, která zahrnovala zpřístupnění nových destinací z 29 nových letišť. Další vlna, která právě zahrnuje Bratislavu, byla zahájena dnes.

Cestující tak budou moci cestovat do vzdálenějších destinací v rámci jedné letenky. Codeshare, tedy služba sdílení kódu, umožňuje propojení letů od dvou arabských aerolinek – Emirates a flydubai. Cestující tak nebude muset kupovat více letenek, hledat navazující lety, nebo se v rámci přestupu starat o svoje zavazadlo.

Nových destinací, kam se teď bez problému dostanete i z Bratislavského letiště, je opravdu hodně. Patří mezi ně: Austrálie, Singapur, Vietnam, Malajsie, Indonésie, Indie, Saudská Arábie, Jižní Afrika, Kuvajt či Maledivy. Na všechny tyto letiště bude možné letět pouze s jedním jediným přestupem v Dubaji.

Přesto všechno letiště v Košicích stále nabízí širší spektrum služeb. Odtud létají čtyři aerolinky (Czech Airlines, Austrian Airlines, LOT Polish Airlines a Turkish Airlines), kteří společně nabízejí možnost cestovat více než do 500ti různých destinací světa. Jako přestupní letiště využívají Vídeň, Prahu, Istanbul a Varšavu.

Emirates

Letecká společnost Emirates

Letecká společnost flydubai

Letecká společnost flydubai

 

Zdroje: aktuality.sk, Dreamstine, Facebook

Vystudovala humanitní studia na UK. Kávoholik, cestovatelka a spolumajitelka Kavárny Kočičí v Karlíně. Ve volném čase zpívá s kapelou a hraje v divadle. Miluje knihy, nesnáší kukuřici a její životní sen je trvale žít na Islandu.

Komentáře

Nahoru