Z Ameriky do Evropy letadlem za 99 dolarů

Z Ameriky do Evropy letadlem za 99 dolarů

Před mnoha lety si fanoušci sci-fi bláhově mysleli, že v roce 2015 už budeme mít létající auta, která bude každý využívat podle své potřeby. Nemáme. Ale přesto letošní rok přinesl velké překvapení v oblasti letecké dopravy. Jedna letecká společnost nám přináší lety přes velkou louži za 99 dolarů.

WOW Air je zhruba tři roky starou leteckou společností, která nastavuje velmi nízké ceny. Působí tam, kde se to společnostmi snažícími se nabídnout co nejnižší cenu jenom hemží – létá přes Atlantik. Jenže pokud to takhle půjde dále, bude o mnoho levnější než všichni ostatní.

Nedávno společnost WOW Air oznámila, že bude létat z Bostonu a Baltimoru na islandský Reykjavík za 99 dolarů (v obou směrech). Koncem ledna se informace potvrdila – od 8. května letošního roku bude let k dispozici čtyři dny v týdnu a od 3. června pět dní v týdnu.

Proč zrovna na Island?

Na Island jezdí čím dál více lidí na dovolenou. Vzhledem k tamní neobvyklé přírodě se vůbec není čemu divit. Hlavně je ale z letiště Keflavík v Reykjavíku skvělé spojení do zbytku Evropy. Z Islandu do Londýna se třeba se společností EasyJet dostanete za 70 dolarů, což se pořád vyplatí.

Zdroje: Washington Post, The Points Guy, Fotografie: Flickr – Aero Icarus

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru