YouTuber PewDiePie ztratil milionovou smlouvu s Disney kvůli jeho projevům antisemitismu a nacismu

Švédská celebrita YouTube – Felix Kjellberg – vystupující pod přezdívkou PewDiePie se ocitl ve vážných potížích poté, co se společnost Wall Street Journal začala vyptávat na některá z jeho videí.

Videa, z nichž některá už byla odstraněna, pochází dokonce i ze srpna loňského roku. V jednom videu YouTuber zkoušel stránku s názvem Fiverr. Tato stránka funguje tak, že uživatel zaplatí určitou částku a zadá úkol, který potom lidé plní a dostávají peníze. Felix chtěl vědět, zda se někdo vyfotí s cedulí, na níž bude napsané „Death to All Jews“ (v překladu „Smrt všem židům“). Podařilo se a PewDiePie to zahrnul ve svém videu.

pewpiedie

Zdroj: YouTube

V dalším videu se objevil muž, který oblečený jako Ježíš říká: „Hitler nedělal absolutně nic špatného.“  A v jednom ze svých videí se Felix oblékl do uniformy nacistického vojáka. Dokonce některá videa byla populární na neonacistické webové stránce The Daily Stormer.

Felix vysvětluje, že se pouze snaží ukázat, jak bláznivý je moderní svět. Vysvětlil, že chtěl sledujícím ukázat absurdní a extrémní věci, které jsou lidé schopní udělat za peníze přes stránku Fiverr.

Nicméně výše uvedená videa ho stála milionovou dohodu s Disney Studios Maker. Společnost Disney Studios Maker řekla, že ukončila své vztahy s video tvůrcem, který má na YouTube více než 53 milionů odběratelů.

PewDiePie dokonce ztratil podporu také samotného YouTube. V rámci platformy YouTube Red bylo zrušeno pokračování jeho série Scare PewDiePie. Dokonce už nepatří mezi tvůrce v kategorii Google Preferred, která slouží k jednodušší spolupráci YouTuberů se značkami.

Zdroj: Complex

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru