Youtuber natočil sebevraha a záběry zveřejnil na internetu. Hyenismus ho možná bude stát kariéru

Šokující záběry muže oběšeného v japonském lese sebevrahů Aokigahara na úpatí hory Fudži viděly miliony lidí. Video na internet umístila americká youtuberová hvězdička Logan Paul. Přestože youtuber video po vlně negativních reakcí smazal a za nevhodné chování se omluvil, ostrá kritika z řad veřejnosti neutichá, stovky tisíc lidí dokonce usilují o úplné smazání Loganova účtu s patnácti miliony odběrateli z platformy Youtube.

logan2

Populární dvaadvacetiletý youtuber Logan Paul, jehož účet sledují miliony fanoušků od malých dětí až po dospělé, se stal terčem kritiky poté, co navštívil les Aokigahara v Japonsku a natočil tam oběšeného muže. Video zveřejněné během silvestra zároveň ukazuje Loganovu neadekvátní reakci, kdy se k sebevrahovi přibližuje, žertuje a směje se. Hned na Nový rok bylo video z internetu staženo a o den později se youtuber ve vlogu omluvil, jeho počin však už stihl vyvolat velmi negativní pozdvižení v Americe i v Japonsku. Za video ho odsoudili nejen někteří fanoušci, ale také celebrity a média. Na webu change.org dokonce vznikla petice za smazání youtuberova účtu z globální publikační platformy. Cílem iniciativy je dosažení tři sta tisíc podpisů, v této chvíli už jich ke splnění cíle chybí jen něco málo přes sedmnáct tisíc.

Logan k omluvě přistoupil dospěle a ve vlogu vysvětlil, že šlo o spontánní a zmatenou reakci na zcela neočekávanou situaci. Při vyjádření lítosti vzpomněl na oběť a její rodinu, diváky, kteří drastické záběry viděli, a lidi trpící psychickým onemocněním. Aby mělo omluvné video na internetu co největší dosah, je opatřeno titulky v nespočtu jazyků. Youtuber své fanoušky zároveň vyzval, aby jeho chování neobhajovali. Přesto se mnoho lidí na Youtube či třeba Twitteru vyjádřilo ve smyslu, že jde pouze o falešnou omluvu, která má Loganovi opět zvýšit sledovanost. Jiní vyslovili  zklamání a přestali hvězdu sledovat.

reakce

Ať je Loganova pokora skutečná, či hraná, bylo by možná na místě popřemýšlet i o dalších zveřejněných videích, vzhledem k tomu, že jsou momentálně pod přísným dozorem veřejnosti. V současné době je v zahraničních médiích kromě pobuřujícího videa z japonského lesa totiž propíráno také urážlivé video nazvané REAL LIFE POKÉMON GO IN TOKYO!, zveřejněné na Nový rok. V něm Logan s kamarády běhá v převlecích za pokémony po japonské metropoli a míčem představujícím pokeball se náhodně trefuje do překvapených lidí. Youtuber se nezdráhá zahrnout do hry i místního policistu, který to naštěstí bere sportovně. Ani toto video se neobešlo bez negativních komentářů, ve kterých naštvaní diváci Loganovi vzkazují, ať se do Japonska už nevrací a nenavštěvuje ani jiné země.

Zdroj text/foto: Independent, Daily Mail, Change.org, BBC, zdroj videa: Youtube

Svůj život momentálně dělí mezi studium médií a andragogiky, drobnější copywriterské projekty a stáže. Po gymnáziu vedly její kroky na univerzitu, do regionální redakce novin a reklamní agentury, kde postupně získala cenné zkušenosti z oblasti žurnalistiky a reklamy, kterých si dodnes velmi váží. Ve volném čase se věnuje koordinaci festivalů po stránce PR. Skutečný odpočinek jí přináší vyčerpávající sport, dobrá kniha nebo kvalitní film.

Komentáře

Nahoru