Dnes vyšlo 15 článků

YouTube zakázal zbraně. Youtubeři přechází na Pornhub

Nebojte, nezačnou natáčet lechtivá videa. 

O zbrojařském průmyslu se v horizontu několik posledních dní mluví čím dál tím více. A na kauzu kolem tohoto tématu začínají reagovat i technologické firmy, jako například YouTube. Ten začal celkem radikálně bojovat proti zbraním tak, že je prostě zakázal. Sbohem videím, kde nám autoři ukazovali, jak se vyrábějí zbraně a co všechno tihle miláčkové dokážou.

A zbraně nejsou to jediné, co se ve videích nesmí ukázat. Týká se to i různých doplňků jako jsou například velkokapacitní zásobníky nebo bump stocky, které dělají z poloautomatiky zbraň automatickou.

Nová pravidla ohledně zbraní vchází v platnost příští měsíc. Pokud na vás přijdou, máte 30 dní na to video smazat.

pdksmui0kgnhs6krrgs9

Naštvaní autoři

A teď si představte, že máte kanál, kde vysvětlujete dětem, jak jsou zbraně nebezpečné a chcete před nimi lidstvo ochránit tím, že o nich budete informovat. Google přijde a vše zakáže. Tato akce vyvolala u řady autorů naštvané reakce (a není se čemu divit). Někteří tweetují i o tom, že “S Googlem už nikdy víc.” a tak si ruší kanály a migrují e-maily. 

Sladké řešení

YouTubeři si však našli cestičku, jak ve světě regulovaného internetu najít řešení. Pánové, tohle se vám bude líbit – aby zachovali svůj obsah, šli tam, kde ho nikdo nehlídá (a podle toho to taky vypadá). Jednou ze stránek, kde se nyní (nově) začal objevovat obsah s videi se zbraněmi je například Pornhub. 

Rozhodnutí YouTube je však plně opodstatněné. Přišlo hned několik týdnů, kdy při střelbě ve škole v Parklandu zemřelo 17 lidí a v návaznosti na probíhající demonstrace po celém světě.

foto: jezebel.com

Komentáře

Nahoru