YouTube začíná vysílat kabelové kanály

YouTube začíná konkurovat tradičním poskytovatelům kabelovek s novou službou placené televize, která umožňuje streamování přes internet.

V úterý 28. února 2017 internetový server pro sdílení videosouborů YouTube oficiálně představil YouTube TV, která má konkurovat podobným službám, jako jsou SlingTV od Dish, DirecTV Now od AT&T či PlayStation Vue od Sony.

youtubetv

Zdroj: YouTube.tv

Služba YouTube TV bude stát 35 dolarů (cca 900 korun) měsíčně. Jelikož nejste vázáni žádnou smlouvou, můžete ji kdykoliv zrušit.

YouTube TV by měla být během několika následujících měsíců spuštěna v USA. Bohužel, společnost Google zatím neplánuje nabízet tuto službu mezinárodně.

YouTube TV poskytuje kanály ze všech čtyř hlavních vysílacích sítí – CBS, ABC, NBC a Fox. Ale nebude mít kanály z Viacomu či Turneru. Tato služba bude dostupná na všech zařízeních s připojení k internetu – od televizorů a set-top boxů, přes telefony a tablety, až po počítače. V televizorech bude stream možný pouze v případě, že bude mít Chromecast anebo bude mít podporu technologie Google Cast. Tuto novinku ocení především mladší generace, která je zvyklá sledovat televizi online.

„Mileniáni milují kvalitní televizní obsah, ale nechtějí televizi sledovat v tradičním prostředí,“ uvedla Susan Wojcicki, generální ředitelka YouTube, na zahajovací akci YouTube TV v Los Angeles.

Zdroj: Business Insider

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru