YouTube: Ty nejpopulárnější videa tohoto roku

Tento rok se už pomalu blíží ke konci. Je tedy načase si shrnout, co všechno se v tomto roce událo. Jako první s tím začal YouTube, na jehož největší letošní pecky jsme se už podívali. A nyní se podíváme na největší české pecky a na speciální video, které popisuje většinu virálních témat letošního roku.

Prvně se ještě vrátíme k „světové“ scéně, jejíž letošní dění popisuje video nahoře. Zde můžete vidět reference na největší virální hity letošního roku + samozřejmě můžete slyšet i ty nejpopulárnější písničky v remixovém podání.

Světové trendy

Vsadíme si, že z hlavy si asi nevzpomenete, která videa by mohla okupovat letošní žebříček. Pokud posloucháte pop, tak poznáte hned první písničku – Turn down for What od Lil Jona.

Dále následuje „Happy“ od Pharrela Williamse. Nejenom, že tato písnička hrála v každém rádiu, ale i její videoklip se proslavil. V němž totiž šťastně chodí po městě. Že to je něco úplně obyčejného? Právě proto se to stalo populárním. Zvládne to totiž každý.

Objevuje se zde i Ice Bucket Challenge

Objevuje se zde i Ice Bucket Challenge

Stejně to je i s referencí na Ice Bucket Challenge, které se objevuje o pár sekund později. A mezitím se objevuje scénka s prvním polibkem, na kterou vzniklo plno parodií.

Ale těch referencí je zde mnohem více, jako například na Let’s Playe, selfie nebo třeba na hru Flappy Bird. A co bylo poslední rok  populární v našich končinách?

Česká YouTube scéna

Dá se říci, že Češi jsou vlastenci. Žebříček totiž ovládla česká videa v čele s dvojici ViralBrothers, se kterými jsme již dělali rozhovor. Tento rok jejich nejpopulárnějším videem bylo „Train horn prank goes wrong! (Klakson z vlaku v autě)“:

Na druhém místě se umístil Karel Gott. Že vám Kája a virální videa nejdou moc dohromady? No nám taky ale, ale to jenom svědčí o tom, že na Youtube už nechodí jenom ti nejmladší.

Jinak za zmínku stojí třeba Pavoučí pes, který strašil v polských ulicích.

Umístil se zde i „legendární Petr“ z AZ Kvízu? Že nevíte o koho jde? Tak se pozorně dívejte…

Zdroj: google-cz.blogspot.cz

Komentáře

Nahoru