Dnes vyšlo 15 článků

YouTube přehrává videa automaticky

YouTube představil novou funkci automatického přehrávání videí. Možná už ji někdo z vás také zaznamenal, protože postupně se začíná dostávat k uživatelům po celém světě. Nejdřív si budete myslet, že jste omylem spustili seznam, a proto vám videa hrají za sebou. Ve chvíli, kdy vám YouTube začne vnucovat věci neodpovídající vašemu vkusu, po tom ale začnete pátrat a zjistíte, že všechno je jinak. Může za to nová funkce.

O tom, že by ji YouTube měl představit, se mluvilo už před měsícem. Tehdy se jednalo o dvou verzích. Jedna počítala s tím, že by vypnutí funkce „Autoplay“ bylo skryté jen v nastavení přehrávání videa. Druhá varianta sázela na posuvník povolující a zakazující funkci. Ta nakonec vyhrála.

youtube_automaticke_prehravani

Jakmile se funkce dostane i k vám, v pravém horním rohu uvidíte posuvník Automatické přehrávání, pod kterým je rovněž zobrazeno, co se vám spustí po skončení současného videa.

zap

Na konci každého videa přijde deset sekund dlouhé odpočítávání, které má dvě funkce. Dokáže se pozastavit, když se posunete dolů a čtete si komentáře, a máte přes něj možnost zrušit přehrání následujícího videa.

odpocitavani

Pokud se bojíte, že vám bude YouTube vnucovat něco, co se vám nebude líbit, je to docela zbytečné. Videa vybírá na základě souvislosti s přehrávaným videem a historie vašich sledovaných videí.

Zároveň si můžete všimnout zbrusu nového tlačítka vedle tlačítka Play/Pause. Za normálních okolností jste ho mohli vidět, když jste měli puštěný playlist, ale nyní se objevuje u všech videí. Umožní vám přeskočit na další navrhované video.

novy_button

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru