YouTube: Plánuje se nová předplatitelská hudební služba

YouTube: Plánuje se nová předplatitelská hudební služba

Již dříve se objevily spekulace, že YouTube má spustit svoji vlastní hudební službu. Tyto spekulace nyní opět oživil Billboard svým včerejším článkem. Mělo by se jednat o podobnou službu ve stylu Spotify, akorát zde budou navíc i videoklipy.

Stejně jako Spotify, i tato služba dá uživatelům možnost sledovat hudební videa zdarma a s reklamami, nebo bez reklam za 10 dolarů (200Kč) měsíčně. Ale není třeba se bát.

Obě tyto verze umožní neomezený přístup k hudbě na YouTube, ale placená služba by mohla obsahovat i nějaké věci navíc. Obyčejní uživatelé by neměli být zasaženi. A čím se tedy ještě vyznačuje premium služba?

Spekuluje se o přehrávání celých alb nebo ukládání hudby pro offline poslech. Zatím nebylo přesně určené datum spuštění této služby, ale spekuluje se ještě o tomto roce. Je zde totiž velká konkurence v podobě Spotify, Deezer a Last.fm.

Navíc ještě tento rok má být spuštěna služba Beats Music. YouTube má již zajištěnou většinu licencí díky svoji mateřské společnosti Google. To je koneckonců další výhodou.

Takto totiž může být YouTube propojen s dalšími službami Googlu, jako je např. Google + či dokonce se zařízením Google Glass. Samotný YouYube se ale odmítá k tomu vyjadřovat:

Neústale pracujeme na nových a lepších způsobech, jak přinést zábavu lidem na všech možných obrazovkách. A zároveň se snažíme se přinášet partnerům co nejvíce možností jak oslovit fanoušky. Nicméně nyní nemáme nic k oznámení.

YouTube má velkou popularitu u nejmladších generací, takže se sháněním potenciálních zákazníků nebudou problémy. Navíc se spekuluje, že služba by se zaměřovala na uživatele mobilních telefonů.

zdroj: billboard.com

Milovník knížek, počítačových her a anime. Kromě toho si myslí, že člověk by kromě ducha měl rozvíjet i své tělo. Proto se pravidelně věnuje běhání, posilování a několika dalším věcem. Na Objevit.cz vás pravidelně informuje o novinkách z IT.

Komentáře

Nahoru