YouTube paroduje všechny virální videa tohoto roku

Rok 2013 se už blíží ke konci. A s tím přichází i všelijaké přehledy. YouTube se rozhodlo vytvořit speciální video, kde budou nějakou formou zobrazeny všechny YouTube trendy tohoto roku. Dokážete poznat všechny reference?

Video se stalo velmi rychle virálním – po jednom dni má už téměř 14 milionů zhlédnutí. A to i přesto, že jsou zde desítky různých referencí. A na co například video odkazuje?

Hudba

Tady je to opravdu jednoduché, použité hudební skladby jsou uvedeny přímo ve videu. A samotný název videa – „What Does 2013 Say?“ odkazuje na celosvětově nejpopulárnější video roku 2013 – What Does the Fox Say?

Dále se tu objevují útržky z mnoha známých hudebních skladeb. Například ze sklady Get Lucky od Daft Punk nebo Gentleman od PSY. Samozřejmostí je Harlem Shake, který se dočkal tento rok obrovského množství videí.

Kozy

Největší problémy dělalo asi pochopení, proč se ve videu objevují zrovna kozy. A nemyslíme tím část lidského těla, ale ty zvířata. Na YouTube je plno videí, kde kozy nahrazují… no, nechte se raději sami překvapit.

Jak jí zvířata?

V čase 1:32 si můžete všimnout jídelního stolu u kterého sedí pár, s tím, že muž si poté navlékne kostým psa a stůl rozbije. Většině lidí to nedává smysl. Ti, co ale znají video How Animals Eat Their Food? se určitě zasměji.

Miley Cyrus – Wrecking Ball

Pro ty z vás, co nesledují světovou pop scénu a tuto písničku ještě neslyšeli (což je skoro nemožné), tak jedna z dalších referencí vám musela uniknout. Mezi širokou veřejnosti je tato písnička populární, ale to není hlavním důvodem, proč má více než 400 miliónů zhlédnutí.

Klip je totiž nazýván velmi kontroverzním – podle mnoha lidí je až moc erotický. Miley Cyrus je zde většině videa polonahá.

wrecking_ball
Sezame, otevři se

Je třeba tento dětský pořad představovat? Sezame, otevři se totiž stalo prvním kanálem na Youtube, který byl zpoplatněn. Nicméně tato služba u nás nebyla zpřístupněna, takže se o ní u nás moc nevědělo.

Kdo by neznal Keksíka, jednu z hlavních postav?

Kdo by neznal Keksíka, jednu z hlavních postav?

The Slow Mo Guys

Tyhle týpky už určitě znáte, protože jsme o jejích videích už psali. Zachycují ať už více či méně obvyklé činnosti pomocí velmi kvalitní kamery, a poté ukazují zpomalené záběry. Ve videu od YouTube si střihli scénu jak z akčního filmu.

slowmoguys

Milovník knížek, počítačových her a anime. Kromě toho si myslí, že člověk by kromě ducha měl rozvíjet i své tělo. Proto se pravidelně věnuje běhání, posilování a několika dalším věcem. Na Objevit.cz vás pravidelně informuje o novinkách z IT.

Komentáře

Nahoru