YouTube nyní šifruje 97 % svého provozu

YouTube oznámil na svém blogu, že nyní šifruje 97 % provozu. Video služba není schopna šifrovat 100 % provozu, protože některá zařízení nepodporují moderní HTTPS, ale doufá, že v blízké budoucnosti vyřadí nezabezpečené připojení. Otázkou však zůstává, jak dlouho bude trvat, než YouTube nabídne 100% šifrování datového toku.

Vzhledem k tomu, že v listopadu roku 2014 bylo šifrovaných pouze 77 % provozu a během dvou let se zvýšilo o 20 %, potom je 100% šifrování za dveřmi.

youtube-1158693_1280

YouTube šifruje 97 % svého provozu. Zdroj: Pixabay

YouTube představil podporu HTTPS před dvěma lety a nyní podotýká, že HTTPS zlepšilo kvalitu zkušeností u většiny klientů. HTTPS je pro video streaming velice důležitá služba, protože může chránit uživatele před hackery a malwarem, které se dostává přes nezabezpečené připojení.

„Šifrování a dešifrování videí je skutečně rychlé, a to i v případě, že na pozadí probíhá ještě dekódování videa, což je jedna z nejtěžších aktivit, které musí zařízení zvládnout. Myslím si, že když jsme dokázali přejít na HTTPS provoz, tak tuto změnu může podstoupit skutečně každý,“ dodal Jon Levine, produktový manažer pro YouTube.

Zdroj: The Verge, The Next Web

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru