Youtube nabízí Sezame, otevři se a bojová umění za poplatek

Youtube nabízí Sezame, otevři se a bojová umění za poplatek

YouTube ve čtvrtek upřesnil své plány, podle nichž by autoři mohli prodávat předplacený přístup k jejich videím, čímž by vznikla nová prominentní oblast trhu na poli programování na internetu. První placená videa se na Youtube objevila ve čtvrtek večer a jejich cena se pohybuje mezi 99 centy a 7,99 dolary na měsíc.

Mezi první účastníky nového projektu YouTube se řadí například Sesame Workshop, producent populárního dětského pořadu Sezame, otevři se (v originále Sesame Street). Celé epizody tohoto dětského pořadu jsou přístupné právě pouze platícím uživatelům. Dále se projektu účastní Ultimate Fighting Championship, streamující videa zápasů ve smíšeném bojovém umění (MMA), nebo The Young Turks, progresivní talk show.

Placené kanály se vyplácí hlavně celebritám

YouTube zveřejnil jména třiceti partnerů nového produktu a slíbil, že i řadoví uživatelé budou moci brzy vytvářet své vlastní placené kanály. Placené video kanály se přesto asi nejvíce vyplatí populárním osobnostem či společnostem, které tímto způsobem mohou ze své popularity vytěžit další peníze.

Placené kanály pochopitelně představují zisk i pro YouTube. Někteří lidé to ovšem vnímají jako poněkud kontroverzní krok – YouTube byl totiž zatím vždy synonymem pro přístup k videím zdarma a bez jakýchkoliv poplatků. Až v budoucnu se ukáže, zda je o placená videa takový zájem, jaký si YouTube a jeho partneři představují.

Zdroj:https://www.nytimes.com/2013/05/10/business/media/youtubes-pay-channels-include-sesame-street-and-mixed-martial-arts.html

Komentáře

Nahoru