YouTube mění podmínky, už nebude tak snadné vydělat si zde peníze

Před pěti lety YouTube spustil partnerský program pro každého. Znamenalo to, že každý se mohl přihlásit do platformy, nahrát video a okamžitě vydělávat peníze. Díky tomuto modelu YouTube vyrostl v největší platformu pro videa, ale vedlo to také k mnohým problémům. Uživatelé si začali vytvářet účty a nahrávat i obsah, který patřil jiným lidem, nebo dokonce i velkým nahrávacím společnostem a filmovým ateliérům.

YouTube se rozhodl proti těmto nekalým praktikám uživatelů bojovat, a proto změnil pravidla partnerského programu. Od této chvíle nemohou tvůrci vydělávat peníze do té doby, než nebude mít jejich kanál minimálně 10 tisíc zhlédnutí. Až potom mohou požádat o zařazení do programu YouTube Partner Program. Tento práh je férový, protože než bude mít uživatel 10 tisíc zhlédnutí na svém kanálu, YouTube zjistí, zda se jedná o důvěryhodného autora. A navíc tento požadovaný počet není tak vysoký, aby odradil nové nezávislé tvůrce od přihlášení se ke službě.

youtube-1566116_1280

Zdroj: Pixabay

Ačkoliv někdo může nová pravidla považovat za špatný krok, na druhou stranu není náročné je dodržet. Jestliže máte skutečný zájem vstoupit do YouTube Partner Program, tak splnění podmínek bez problémů zvládnete. A zároveň platforma omezí vytváření nevhodného obsahu a kanálů.

Pravidla zasáhnou i současné kanály, které byly vytvořené už dávno před stanovením těchto podmínek. Veškeré kanály, které mají méně než 10 tisíc zhlédnutí, ztrácí možnost výdělku.

Zdroj: The Verge

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru